Новини 11 листопада: погрози Лукашенка, відставка Ткаченка

Четвер, 11 листопада 2021, 21:13

Лукашенко погрожує перекрити газ Європі, якщо та закриє кордони; міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко таки подав у відставку — актуальні новини 11 листопада.

Про погрози Лукашенка

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що може перекрити газопровід "Ямал – Європа" у разі, якщо Європа вирішить закрити кордон. Лукашенко також попередив: якщо європейці запровадять нові санкції, неприйнятні для Білорусі, його країна відповідатиме.

Європейський союз відповів на це, що не дозволить самопроголошеному президенту Білорусі Олександру Лукашенку залякати себе погрозами перекрити постачання російського газу до Європи.

В Єврокомісії також нагадали, що ЄС вже запровадив чотири раунди санкцій проти режиму Лукашенка і зараз тривають дискусії щодо нових санкцій. "Газ – важливий ресурс і він не повинен використовуватися у геополітичних суперечках. Так само і люди не мають використовуватися", - заявили в Брюсселі.

Про відставку Ткаченка

Олександр Ткаченко написав заяву про відставку з посади міністра культури та інформаційної політики, зокрема, через раптове для нього рішення уряду забрати Держкіно в його міністерства та через малий бюджет, який планується виділити на культуру у 2022 році.

Про телеграм-канал УП. Стрічка

Підписуйтеся на наш новинний телеграм-канал УП. Стрічка

Кожен день ми публікуємо короткі та оперативні новини про те, що відбувається в Україні та світі.

Про інші важливі новини

Державне бюро розслідувань оголосило підозру в хуліганстві позафранкційному народному депутату Гео Леросу за непристойний жест в стінах парламенту.

Двох співробітників "Укрексімбанку", які 4 жовтня напали на журналістів програми "Схеми", поновили на посадах. Йдеться про директора департаменту банківської безпеки Ігоря Тельбізова та начальника управління внутрішньої безпеки банку Олега Осіпова.

МОЗ пропонує розширити перелік професій, для яких вакцинація проти COVID-19 стане обов’язковою — зокрема хочуть додати працівників медичних закладів, органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств. 

Попри рішення Ради ЄС виключити Україну із "зеленого списку", вже десять країн Євросоюзу вирішили зберегти можливості для подорожей українців. А саме: Швеція, Ірландія, Австрія, Бельгія, Данія, Естонія, Кіпр, Нідерланди, Хорватія та Чехія.

Президенти України та Литви у четвер провели телефонну розмову стосовно загострення міграційної ситуації на кордоні Білорусі та Європейського Союзу. 

За добу 10 листопада в Україні зафіксували 24 747 нових випадків COVID-19 і 652 летальних випадки, госпіталізували 4 778 людей, одужало 18 896 осіб. Також за минулу добу вакцинували проти COVID-19 277 097 людей.powered by lun.ua