Мерія Маріуполя: росіяни роздають перепустки, їхня "гуманітарка" – булка й вода

Неділя, 17 квітня 2022, 14:13
Мерія Маріуполя: росіяни роздають перепустки, їхня гуманітарка – булка й вода
Черга за перепустками в заблокованому Маріуполі, скриншот від Петра Андрющенка

Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко повідомив, що росіяни роздають жителям заблокованого міста перепустки для переміщення вулицями – чи то для вичислення "ворогів", чи то для видачі російських паспортів. 

Джерело: Андрющенко в Telegram 

Пряма мова: "Окупанти продовжують видачу пропусків на переміщення в середині міста. Фактично такий пропуск видається в одному місці – вулиця 130-ї Таганрозької Дивізії, 114 в приміщенні Лівобережної податкової. 

Реклама:

Сотні містян вимушені вистоювати черги для отримання пропуску, без якого вже з наступного тижня буде неможливо не лише переміщення між районами міста, але й знаходження на вулиці. 

Надходить інформація, що це робиться не лише для фільтраційних заходів, але як підготовка до паспортизації тих, хто залишився. Уточнюємо".

Деталі: Радник мера зазначив, що окупанти з вечора суботи оголосили про "надання коридору для здачі в полон", але українські захисники продовжують тримати оборону.

ВІДЕО ДНЯ

"Попри бажання окупантів висвітлити, що місце бойових дій обмежено "Азовсталлю", це не відповідає дійсності. Вчора ввечері точились бої по вулиці Таганрозькій, що знаходиться на відстані 5 кілометрів від Азовсталі", – зазначив він. 

За словами Андрющенка, в ході боїв окупанти знову обстріляли з важкої артилерії будинки приватного сектора. Найбільш постраждали будинки в районі Автотранспортного ліцею. 

Також продовжувались обстріли зони порту в намаганнях штурму окупантами. 

Андрющенко закликав маріупольців уникати зон небезпеки і не пов'язувати стрічок на рукави.

Пряма мова: "Гуманітарна допомога, яка так широко рекламується окупантами фактично складає булку хліба та пляшку води на добу. Видача гуманітарки проходить в штабах "Єдиної Росіі", але її катастрофічно не вистачає. 

Будь-яку гуманітарну допомогу від України або міжнародних організацій окупанти в місто не допускають. 

Критична ситуація в частині медичної безпеки погіршується. Відсутність лікарів, лікарень та ліків створюють додатковий ризик життю. Сезонні хвороби, наслідки сирих підвалів, антисанітарія та хронічні хвороби – все це набирає обертів і люди не можуть отримати ані консультації, ані лікування".

Деталі: Також Андрющенко повідомив, що коло колаборантів окупанта поповнила колишній підприємець Юлія Мусієнко, яка за власним бажанням очолила "гуманітарний штаб Єдиної Росії" в Лівобережному районі міста. 

 

Водночас, за словами радника мера, "гауляйтер "трупожер" Іващенко з’являється в місті лише з посиленою охороною, сам у місті не перебуває". Його постійне місце перебування намагаються встановити.

Передісторя:

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: