Дружини захисників Маріуполя: Потрібно вивести весь гарнізон, ситуація жахлива

Неділя, 15 травня 2022, 15:13
Дружини захисників Маріуполя: Потрібно вивести весь гарнізон, ситуація жахлива
Дружини захисників Маріуполя, скриншот

Дружини захисників Маріуполя закликають світову спільноту домагатися звільнення шляхом "екстракції" всього гарнізону, розташованого зараз на "Азовсталі", а не лише важкопоранених, адже на заводі майже не лишилося води, їжі й медикаментів.

Джерело: дружини героїв – Ганна Науменко, Катерина Прокопенко, Юлія Федосюк, Ольга Андріанова, Дар'я Цикунова – в онлайн-розмові з журналістами  

Пряма мова: "Кількість поранених постійно змінюється, тому що одні вмирають, інші додаються через обстріли й бомбардування. Ми знаємо, що було близько 700 чоловік, – зараз їхню кількість ми не знаємо…

Реклама:

Звісно, у першу чергу потрібно виводити важкопоранених, які можуть загинути в наступну добу, але ми наполягаємо на евакуації абсолютно всіх. Тому що це абсурд: сьогодні ми виводимо всіх поранених – завтра у нас ще двісті поранених, тому що постійно відбувається бомбардування.

Потрібно говорити про евакуацію, про коридор для всього гарнізону. Лише так ми зможемо евакуювати купу людей. Вони досі живі, є поранені, є боєздатні бійці, є тіла, які потрібно вивезти". 

Деталі: За словами жінок, ситуація з пораненими "жахлива", бо йдеться про важкі випадки: відсутність руки чи ноги, перебиті внутрішні органи, величезні травми. На дрібні пошкодження бійці не зважають. 

ВІДЕО ДНЯ

Антибіотики є в дуже обмеженій кількості – для найважчих випадків. Люди з ампутаціями лежать зараз без антибіотиків, без знеболювальних. Люди з важкими пораненнями просто терплять біль, сказала одна з жінок.

"Їм зараз ампутують кінцівки навіть із маленькими ушкодженнями й без знеболювального, просто ріжуть наживо… У них немає ніякої медицини. У них є стакан води на всіх – вони роблять ковток раз на 5-6 годин", – додала інша. 

У приміщенні, в якому облаштовано госпіталь, дуже спекотно, туди мало можливості передавати їжу й воду, яких справді обмаль. 

У людей розвивається сепсис. 

Жінки переконані, що "військова деблокада можлива, але на це немає часу", бо вона можлива для Маріуполя, коли будуть звільнені інші міста.

Тому дружини захисників сподіваються на об'єднання зусиль влади України та інших країн і успіх цієї коаліції в питанні порятунку людей з "Азовсталі".

Жінки також подякували гурту "Kalush Orchestra" за прохання врятувати Маріуполь та "Азовсталь" зі сцени "Євробачення".

Цьому передувало: 14 травня боєць із позивним "Поліція", який перебуває на заводі "Азовсталь, розповів, що там є близько 600 поранених, майже немає медикаментів, води та їжі, ампутації бійцям роблять без знеболення.

Передісторія:

  • Портове місто Маріуполь, що розташоване на узбережжі Азовського моря, було заблоковане російськими військами майже на початку війни, 1 березня. З кінця квітня українські захисники Маріуполя заблоковані на заводі "Азовсталь": це представники полку Нацгвардії "Азов", морські піхотинці, прикордонники, поліцейські
  • Вони просять світ про порятунок: морпіхи – про "екстракцію", "Азов" – хоча б про евакуацію поранених бійців.
  • Мирних жителів евакуювали з заводу тиждень тому.  Але всі варіанти евакуації бійців Росія відкидає, хоча Туреччина готова вивезти їх морем і гарантувати, що до кінця війни ті не братимуть участі в бойових діях в Україні. 
  • Українська влада домовляється про евакуацію хоча б 60 найважчих поранених із "Азовсталі", хоча медичної допомоги там потребують кілька сотень людей. 

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Читайте УП В Google News

Усі новини...