WSJ: Росія підтримує в Африці інші ПВК замість розформованої "Вагнер"

Четвер, 2 листопада 2023, 23:38
WSJ: Росія підтримує в Африці інші ПВК замість розформованої Вагнер
ФОТО ІЛЮСТРАТИВНЕ З САЙТУ THETIMES.CO.UK

Журналісти з’ясували, що Росія надає підтримку іншим приватним військовим компаніям, які набирають впливу в Африці, замість розформованої "Вагнер".

Джерело: розслідування Wall Street Journal

Деталі: У розслідуванні вказали, що зараз в Африці функціонують ПВК "Редут" і "Конвой". Перша фінансується олігархом Геннадієм Тимченком, а друга – Аркадієм Ротенбергом.

Реклама:

Тактичну координацію операціями Кремля в Африці здійснює високопосадовець Головного управління розвідки РФ Андрій Авер’янов, також за це відповідальний заступник міністра оборони РФ Юнус-Бек Євкуров.

За даними WSJ, що у серпні-вересні ці двоє чиновників у складі офіційної делегації відвідали Лівію, Буркіна-Фасо, Малі та Центральноафриканську Республіку. У цих країнах раніше були присутні "вагнерівці". Разом із ними прибув також керівник ПВК "Редут"Костянтин Мірзаянц.

Що передувало:

ВІДЕО ДНЯ
  • Російські ЗМІ повідомили 1 листопада, що група Вагнера стала підрозділом Росгвардії і відновила набір бойовиків у Росії, зокрема людей набирають у Пермі та Новосибірську.
  • Раніше повідомлялося, що Росгвардія вербує колишніх в'язнів-бійців "ПВК Вагнера", щоб підкорити собі залишки "вагнерівців" і водночас подбати про внутрішню безпеку Росії.
  • Після смерті в авіатрощі ватажка найманців Євгена Пригожина та іншого керівного складу ПВК у Кремлі почали говорити, що "ПВК Вагнер" юридично не існує і про майбутнє компанії нічого не можуть сказати.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування