Зе!Банковая. Кого Зеленский назначил в Администрацию президента
![Зе!Банковая. Кого Зеленский назначил в Администрацию президента](https://img.pravda.com/images/doc/d/0/d0548f1-22c476f-komanda16001.jpg)
Ще у статусі кандидата в президенти Володимир Зеленський обіцяв, що коли стане головою держави, то в кадровій політиці не допустить "кумівства".
Чи перебуває новий президент у родинних зв'язках з кимось зі своєї найближчої команди, даних немає, однак вже перші рішення після входження у головний кабінет на Банковій вказують на те, що при призначеннях дружніх стосунків Зеленський не уник.
Серед людей, які будуть допомагати новому голові держави в канцелярії, його соратники по "Кварталу", юрист олігарха Ігоря Коломойського та спеціалісти з антикорупційних питань і зовнішньої політики.
"Українська правда" розповідає, кого ж саме Зеленський привів із собою в Адміністрацію президента.
Андрій Богдан, голова Адміністрації президента
![](http://img.pravda.com/images/doc/c/4/c4f0726-bohdan1.jpg)
Є одним із найближчих політичних соратників Володимира Зеленського.
Богдан – відомий столичний адвокат, послугами якого користується, зокрема, олігарх Ігор Коломойський.
У 2015 році Богдан також захищав у судах соратника олігарха Геннадія Корбана.
Із Зеленським адвокат товаришує останні п'ять років.
Жорстка, незговірлива людина, професія якого – "рєшатєль". У виборчому штабі Зеленського мало хто був у захваті від його людських якостей, проте багато хто віддавав належне його вмінню залагоджувати зовнішні конфлікти та "вирішувати" справи.
У період виборчої кампанії журналісти Bihus.info називали адвоката куратором медіа-напрямку офісу Зеленського.
"Не можна сказати, що я курую медіа-напрямок. Мабуть, мої поради, як правильно висвітлювати ті чи інші політичні погляди, як правильно комунікувати з суспільством – це і є це значення медіа-напрямку. Але я не курую співпрацю зі ЗМІ чи порядок надання інтерв'ю", – пояснював в інтерв'ю УП Богдан.
Однак роль адвоката набагато ширша.
"Володя, ти взагалі розумієш, що фільмом "Слуга народу" ти дав людям надію? І якщо ти навіть не спробуєш це зробити, то якимось моральним чином ти їх кинеш, підведеш", – переказував він свої розмови із Зеленським в інтерв'ю УП.
Богдан далеко не нова людина в українській політиці.
У 2007 році балотувався до парламенту під №93 списку блоку "Наша Україна – Народна самооборона" на чолі з нинішнім генпрокурором Юрієм Луценком, але не пройшов.
Того ж року встиг попрацювати помічником Андрія Портнова, а згодом став заступником міністра юстиції Миколи Оніщука.
У березні 2010 року був призначений заступником міністра Кабінету міністрів – урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики в уряді Миколи Азарова, однак у лютому 2011 року ця посада була ліквідована.
У 2013 році Богдана призначили урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики після відновлення цієї посади.
Саме за роботу на цій посаді у вересні 2014 року він потрапив під закон про люстрацію.
Того ж 2014 року Богдан потрапив у партійний список БПП на дострокових виборах в Раду. Однак стати депутатом йому у 2014-му не судилось.
Богдан отримав шанс знову зайти в Раду у 2016-му. Тоді відбулись переходи низки списочників БПП в уряд та на інші посади. Через це Богдан опинився першим у черзі за списком БПП, і, якби хтось ще пішов у Кабмін, то він би став депутатом від партії Порошенка.
Для того, щоб не пустити Богдана в Раду, коаліція навіть прописала окремий пункт у законі про так звану "партійну диктатуру". Це положення дозволяло виключати людей зі списку партії уже після виборів. Таким чином БПП зміг викреслити Богдана зі свого передвиборчого списку і в Раду зайшов кандидат, який був наступним за ним.
"Допомогли" Богдану отримати посаду автори закону про державну службу, з якої стараннями колишнього очільника АП Бориса Ложкіна були виведені посади глави АП та його заступників – усі вони формально не є державними службовцями.
Сергій Трофімов, перший заступник глави АП
![](http://img.pravda.com/images/doc/8/8/880e5cb-trofimov-serhiy.jpg)
Трофімов – один із найближчих до Зеленського людей. До призначення в АП він працював виконавчим продюсером студії "Квартал 95". Зоною відповідальності Трофімова було кіновиробництво.
У "Кварталі" він працював з 2005 року. Як зазначалось на старій версії сайту компанії, у розділі "Їх не видно", Трофімов – "людина, яка будь-якими шляхами добивається свого".
У передвиборчому штабі Зеленського Трофімов був лідером так званої "групи Кварталу".
У розслідуванні Бігус.info Сергій фігурував як людина, яка в переписці всередині команди розглядалась як можливий глава АП.
Сергій Шефір, перший помічник президента
![](http://img.pravda.com/images/doc/7/1/712afe3-shefir1.jpg)
Земляк, давній друг і бізнес-партнер Зеленського до його обрання в президенти.
Як автор працював з майбутнім главою держави ще з часів КВК, пізніше став співзасновником студії "Квартал 95".
Разом із рідним братом Борисом писав сценарії для "кварталівських" проектів та продюсував їх.
Шефір – один із найближчих до президента членів Зе!команди, один із лідерів виборчого штабу і один із небагатьох, чию причетність до кампанії Зеленського не приховували від суспільства.
Журналісти Bihus.info, аналізуючи листування соратників Зеленського, зробили висновки, що брати Шефіри очолювали одну з груп впливу – "кварталівську". Сергій, ймовірно, вирішував у штабі фінансові питання.
Шефіра називали одним із найбільш імовірних кандидатів на посаду голови АП.
Юрій Костюк, заступник глави АП
![](http://img.pravda.com/images/doc/1/6/1656323-kostyuk1.jpg)
Костюк до призначення був одним зі сценаристів та креативним продюсером серіалу "Слуга народу". У виборчій команді Зеленського Костюк відповідав за медіа та креатив.
В інтерв'ю проекту УП "Чітко інтерв'ю" Костюк так окреслював свої функції в команді Зеленського:
"Якщо говорити про мою роль – це креатив, медіа, тобто усе, де потрібна фантазія. Наприклад, це створення роликів "Слуги народу", які виконували роль і промотування серіалу, і кампанії водночас, інші рекламні ролики, якісь білборди. У цілому, чим міг допомагати – допомагав".
Чим саме Костюк займатиметься в Адміністрації, поки незрозуміло.
Руслан Стефанчук, радник президента, представник президента у Верховній Раді
![](http://img.pravda.com/images/doc/1/4/1416f8a-stefanchuk1.jpg)
Доктор юридичних наук, проректор з наукової роботи вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України.
У штабі Зеленського Стефанчук був ідеологом виборчої програми кандидата.
До цього він займався виключно науковою діяльністю: працював у Хмельницькому університеті управління та права викладачем, завідувачем кафедри, доцентом, професором, проректором з наукової роботи.
У 2011-2013 працював в Інституті законодавства Верховної Ради України.
З 2014 до 2016 року працював проректором з наукової роботи Національної академії прокуратури України.
У коментарі "Громадському" Стефанчук розповідав, що познайомився із Зеленським ще в студентські роки, коли обоє грали в КВК.
"Буквально рік тому ми з ним зідзвонилися. Він сказав: я слідкую за твоїми досягненнями, мені потрібна твоя допомога. Я хочу, щоб ти мені допоміг фахово зрозуміти, як розбудовувати країну. Ми зустрілися і все обговорили", – говорив Cтефанчук.
Джерела УП пояснювали, що ідеолог кампанії був залучений до розробки законопроектів, які Зеленський пропонуватиме парламенту.
В Раді 6-го скликання Стефанчук був помічником на той момент депутата від "НУ-НС" Анатолія Матвієнка.
Також був радником першого віце-прем'єра Степана Кубіва.
Олена Зеркаль, заступниця голови АП
![](http://img.pravda.com/images/doc/f/5/f5de961-zerkal1.jpg)
В АП куруватиме зовнішньополітичний напрямок.
На дипломатичну службу Зеркаль прийшла у 2014 році, на посаду заступника міністра закордонних справ.
Тоді вона перемогла на конкурсі заступників із питань європейської інтеграції, що проводився майже в усіх міністерствах.
В МЗС Зеркаль координувала виконання Україною вимог ЄС для запровадження безвізового режиму, займалась міжнародними судами України з росіянами – Міжнародним судом ООН у Гаазі, Трибуналом ООН з морського права.
З 2001 по 2013 рік працювала у Мін'юсті на міжнародному напрямку, була у складі переговорних груп щодо вступу до СОТ, щодо Угоди про асоціацію.
За даними "Європейської правди", в останні роки Зеркаль була, по суті, другою людиною в МЗС – саме вона зазвичай заміняла Клімкіна, коли той був у відрядженнях.
Її найсильнішою стороною називають вміння вести жорсткі переговори, особливо з торговельних питань.
Після публікації указу про призначення Зеркаль заступником глави АП, пізно вночі джерела у команді Зеленського повідомили УП про її відмову від посади. Так само із сайту президента зник текст указу президента щодо призначення.
Руслан Рябошапка, заступник голови АП
![](http://img.pravda.com/images/doc/c/f/cf5aad5-ryaboshapka1.jpg)
Юрист, експерт з питань антикорупційної політики.
За кар'єру встиг попрацювати на різних позиціях при Міністерстві юстиції.
Влітку 2010 року Рябошапка очолив новостворене Бюро з питань антикорупційної політики у секретаріаті Кабміну, яке ліквідували трохи більше ніж за рік.
Після цього до жовтня 2013 року працював заступником глави департаменту юридичного забезпечення у Секретаріаті Кабміну Миколи Азарова.
Перед Революцією Гідності переходить на роботу в Transparency International Україна.
Після зміни влади Рябошапка був якийсь час заступником міністра юстиції. Разом з ще одним нинішнім членом команди Зеленського Олександром Данилюком брав участь у розробці закону про створення НАБУ.
У 2016 році Рябошапка був обраний членом Нацагентства з питань запобігання корупції, але через конфлікт з главою НАЗК Наталією Корчак у червні 2017 року подав у відставку.
У команді Зеленського відповідає за антикорупційний напрямок.
Кирило Тимошенко, заступник голови АП
![](http://img.pravda.com/images/doc/a/f/af6767a-tymoshenko1.jpg)
Ще одним заступником голови АП став 30-річний медійник Зе!команди.
За фахом він, як і президент, юрист, однак каже, що своє покликання знайшов у телевізійному та кіновиробництві.
Працював журналістом на телебаченні, виконавчим директором департаменту подій компанії "Козирна Карта", продюсером на кіностудії "FILM.UA" та продюсером з власного виробництва телеканалу "Інтер".
До призначення – продюсер "GoodMedia Production". Знімав соціальні ролики на підтримку армії та волонтерів. Крім того, його продакшн-компанія займалась популяризацією уряду Володимира Гройсмана.
За даними журналістів-розслідувачів, саме "GoodMedia" створювала Зеленському відеоконтент, а сам Тимошенко нібито входив у сферу впливу Ігоря Коломойського.
У 2015 році Кирило Тимошенко балотувався до Київради як мажоритарник від партії "УКРОП", контрольованої Коломойським. Батько президентського соратника – депутат Дніпропетровської облради, теж від "УКРОПу".
В автобіографії на сайті партії серед своїх досягнень медійник називає документальний фільм "про те, як Дніпропетровськ і команда губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського зупинили сепаратистів".
Донедавна Тимошенко також значився помічником на громадських засадах нардепа Андрія Денисенка – колишнього "укропівця", який до 2015 року був членом фракції БПП.
Ім'я Денисенка фігурувало у скандалі, коли його помічник застрелив у Волновасі офіцера СБУ. Тоді нібито через контрабанду між правоохоронцями і добровольцями виник конфлікт, і обидві сторони говорили, що намагались зупинити нелегальний трафік горілки.
Андрій Єрмак, помічник президента
![](http://img.pravda.com/images/doc/8/e/8ea5785-ermak1.jpg)
48-річний продюсер, юрист-міжнародник із більш ніж 20-річним адвокатським стажем.
Освіту здобув у КНУ імені Тараса Шевченка, був засновником і директором "Міжнародної правничої компанії", яка працює у сфері захисту прав інтелектуальної власності та авторського права.
Його компанія була однією з перших, що взяла на себе системний юридичний супровід телеканалів, теле- і медійних груп , кіно- і телепродакшн компаній, кінодистриб'юторів, мейджорів, передусім Інтер Медіа Груп, Disney, Pixar, Universal.
Єрмак також очолював правління ГО "Асоціація підприємців міста Києва".
Одночасно з цим Єрмак є засновником Garnet International Media Group, продюсував стрічки "Правила бою" та "Межа".
Згідно з даними сайту "Посіпаки", впродовж 5-7 скликань Ради був помічником у нардепа від "Партії регіонів" Ельбруса Тедеєва.
Михайло Федоров, радник президента
![](http://img.pravda.com/images/doc/7/3/736eebc-fedorov1.jpg)
Федоров був творцем мережі "власних медіа" кандидата Зеленського. Саме він відповідав за створення і просування каналів у всіх соцмережах: YouTube, Instagram та Facebook, Telegram.
До того Федоров займався власним бізнесом.
Федорова призначено радником поза штатом, що, фактично, відповідає його більш раннім заявам в інтерв'ю УП про те, що він не планує йти в політику.
Під час виборів відзначився тим, що з порівняно невеликим бюджетом зумів організувати якісну діджитал-кампанію, завдяки якій в тому числі Зеленський значно переважав конкурентів у роботі з соцмережами.
"Всього в Діджитал-команді людей, які працюють тут на фултайм, напевно, 10. Звичайно ж, багато команд працюють на аутсорс – по контекстній рекламі, розробники, команда з моніторингу, соціологи. В цілому задіяні людей 30", – розповідав Федоров УП.
Наразі у команді Зеленського відповідає за реалізацію програми "Країна у смартфоні".