МЗС заспокоює, що українцям не загрожує біометрія на в'їзді до Європи

П'ятниця, 2 квітня 2010, 19:41
У Міністерстві закордонних справ вітають набрання чинності Візовим кодексом Євросоюзу з 5 квітня 2010 року.

"Слід вітати вступ в силу Візового кодексу ЄС, як документа, який уніфікує візову політику", - заявив журналістам у ході прес-клубу Спеціальний посланець консульського відділу МЗС Сергій Альошин.

За його словами, цей документ передбачає чітку процедуру оскарження та можливості подання апеляції в разі відмови у видачі візи.

Крім того, документ передбачає необхідність рівного і гідного ставлення до заявників, без будь-якої дискримінації.

У свою чергу прес-секретар МЗС України Сергій Саєнко додав, що багато нововведень Візового кодексу не стосуються України.

Зокрема, українцям як і раніше треба буде платити 35 євро за шенгенську візу, а що стосується взяття біометричних даних при оформленні візи, то Україна не відноситься до країн міграційного ризику, тому це питання не стоїть.

Що стосується послуг посередників при оформленні візи, то в МЗС запевняють, що при бажанні громадяни України можуть відмовитися від послуг посередників і оформляти візу своїми зусиллями, звернувшись у відповідні консульства.

Також у МЗС повідомили, що найближчим часом Україна і ЄС повинні визначити дату засідання спільного візового комітету, на якому розглянути відповідність положень угоди про спрощений візовий режим і візового кодексу.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua