Рада скасовує 50%-ву квоту на трансляцію українських виконавців

23 перегляди
Середа, 2 лютого 2011, 09:56

Верховна Рада вирішила відмовитися від квотування музичних творів українських авторів у теле- та радіоефірі.

Відповідний законопроект Олени Бондаренко (Партія регіонів) у першому читанні у вівторок підтримали 240 народних депутатів, пише "Комерсант-Україна".

Законопроект №6342 скасовує обов'язкову 50%-ву квоту на трансляцію музичних творів українських авторів в ефірі теле- і радіостанцій. Він був зареєстрований Оленою Бондаренко навесні минулого року.

На думку автора, музичні твори українських авторів або виконавців належать до категорії "Європейські твори", а отже у відношенні них не можуть бути встановлені окремі квоти.

На засіданні парламенту 1 лютого в народних депутатів не одразу вийшло підтримати законопроект Бондаренко.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин запропонував прийняти його "за основу", але інформаційна система "Рада" зафіксувала всього 225 голосів при необхідних 226.

"Не спрацювали картки голосування! Колеги, прошу повернутися. Якщо є голоси, то вони є, а якщо немає, то їх немає", - заявив Литвин і поставив документ на повторне голосування, яке показало підтримку 240 депутатів.

Раніше вже були спроби оскаржити 50%-ву квоту на національний аудіовізуальний контент. У 2006 році власник радіокомпанії "Гала" Джозеф Лемір подав у Арбітражний трибунал при Міжнародному центрі з вирішення інвестиційних суперечок (ICSID) позов до уряду України.

Лемір, зокрема, хотів оскаржити норми закону "Про телебачення й радіомовлення", які квотують музичні твори українських виконавців.

Але своїм рішенням від 14 січня 2010 року трибунал відмовив йому в задоволенні цієї частини позову, визнавши право держави на підтримку національної культури.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua