У Росії хочуть, щоб Янукович із Медведєвим поговорили про мову

Неділя, 9 жовтня 2011, 20:26

У Росспівпраці впевнені, що питання статусу російської мови в Україні незабаром буде предметом переговорів президентів Росії і України Дмитра Медведєва і Віктора Януковича.

Про це заявив керівник представництва Росспівпраці в Україні Костянтин Воробйов на Міжнародній науково-практичній конференції "Осінь в Балаклаві" в Севастополі, повідомив УНІАН прес-секретар конференції Володимир Губанов.

"На рівні посольства Російської Федерації в Україні ми вже добилися того, щоб тему статусу російської мови в цій країні вивести на рівень переговорів перших осіб України та Росії", - сказав Воробйов.

У той же час він зазначив, що в Донецьку, де відбудеться зустріч президентів РФ і Україною, питання статусу російської мови в Україні, очевидно, обговорюватися не буде.

"Але у ці ж дні в Москві пройде Всесвітній конгрес російських співвітчизників, де ця тема - статус російської мови в Україні - буде однією з головних", - підкреслив Воробйов.

"Для України це питання вже надзвичайно серйозне, і нам не треба переконувати в цьому керівництво Росії, тому що Дмитро Медведєв, Володимир Путін, Андрій Фурсенко (міністр освіти і науки РФ) прекрасно розуміють і знають цю проблему", - зазначив він.

"Тому на найближчих переговорах і на всіх рівнях тема статусу російської мови підніматися буде неодмінно", - підсумував представник Росспівпраці.

Росспівпраці - Федеральне агентство у справах СНД, співвітчизників, які проживають за кордоном, і з міжнародної гуманітарної співпраці. Створено у вересні 2008 року відповідно до указу президента РФ.powered by lun.ua