Менська колонія уже готова до прийому Луценка - омбудсмен

Середа, 29 серпня 2012, 15:58

Менська виправна колонія у Чернігівській області вже підготовлена до прийняття екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Про це сказала уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська в середу на прес-конференції в Одесі, повідомляє УНІАН.

Омбудсмен зазначила, що нещодавно в ході інспектування закладів пенітенціарної системи України ознайомилися з умовами утримання в’язнів у Менській колонії, куди невдовзі може бути переведено Луценка з Лук’янівського СІЗО.

"Цей спеціальний заклад для утримання колишніх правоохоронців, в тому числі працівників МВС, уже підготовлений до прийняття Луценка", - сказала вона.

За словами Лутковської, "ця унікальна колонія характеризується, на відміну від решти подібних закладів, декількома рівнями безпеки".

"Ми також зустрічалися з Луценком для обговорення питань, пов’язаних зі станом його здоров’я, щоб забезпечити надання медичної допомоги у колонії", - повідомила омбудсмен.

Однак вона ухилилася від подробиць, пославшись на конфіденційність інформації про стан здоров’я екс-міністра.

Також Лутковська поінформувала, що під час моніторингової поїздки до Одеської області вона проінспектувала, зокрема, Одеське СІЗО, інтернатні та інші заклади. За підсумками інспекції внесено пропозиції чиновникам щодо виправлення ситуації в цих закладах.

Менська виправна колонія № 91 - єдина в Україні виправна установа для колишніх співробітників правоохоронних органів, знаходиться в Чернігівській області.

Лутковська у Менській колонії, фото прес-служби омбудсмена 

Лутковська відвідала її 22 серпня. Вона ознайомилася з комунально-побутовими умовами утримання засуджених у Менській колонії, відвідала приміщення для побачень, зустрічей з адвокатами та приміщення медичної частини, повідомляла прес-служба.

 

Крім того, омбудсмен відвідала відділення карантину, діагностики та розподілу, сектор максимального рівня безпеки, дисциплінарний ізолятор і житлові приміщення, поцікавилася станом надання меддопомоги засудженим, регулярністю і тривалістю прогулянок на повітрі, умовами праці, поспілкувалися з засудженими та співробітниками колонії.powered by lun.ua