Євгенія Тимошенко просить ЄС зупинити режим Януковича

Четвер, 6 грудня 2012, 17:24

Донька Юлії Тимошенко Євгенія закликає Європейський Союз зупинити режим українського президента Віктора Януковича.

Про це вона заявила під час виступу на польсько-німецько-українському Форумі-2012 "Україна після парламентських виборів 2012 року" у Варшаві (Польща), повідомляє "Батьківщина".

"Всім нам в Україні кожного дня потрібна реальна свобода! Реальна демократія! Реальні європейські цінності та дійсно чесні вибори! Нам потрібні умови для побудови європейських стандартів життя. Нам потрібна влада, яка щиро прагнутиме побудувати таку країну", - заявила Євгенія Тимошенко.

"Тому ми просимо Вас, впливових європейських лідерів, політиків та журналістів, допомогти нам, українцям, позбутися авторитарного режиму та не легалізовувати його", - сказала вона.

За словами Євгенії Тимошенко, в Україні йде згортання демократії, з‘явився "феномен корупції Сім‘ї", незалежні ЗМІ перебувають під тиском, журналісти зазнають утисків, опозицію переслідують, її лідерів – таких, як Юлія Тимошенко та Юрій Луценко, – кидають за грати, щоб ізолювати їх від участі у ключових політичних подіях.

"Незважаючи на всі попередження та занепокоєння світової спільноти, режим Януковича тільки посилює репресії", - поскаржилася вона.

"Через ефективну роботу, яка має на меті залучити підтримку світу для української демократії, почалися переслідування колишнього віце-прем‘єр-міністра України Григорія Немирі та членів його родини", - сказала Євгенія Тимошенко.

За її словами, ходом парламентських виборів у жовтні Янукович "змарнував останній шанс, який йому давав демократичний світ".

"Вибори було сфальсифіковано. Диктаторські прагнення Януковича стають реальністю", - заявила донька екс-прем’єрки.

"У таких ситуаціях не може бути компромісів: потрібно йти шляхом, прокладеним європейськими цінностями, і за жодних обставин не відступати від цих цінностей, використовуючи подвійні стандарти", - переконана вона.

"Коли мова йде про авторитарний режим, Ви, як ніхто, знаєте, що намагання заплющити очі на руйнування демократії призведе до посилення та подовження правління диктатора, а це в свою чергу призведе до руйнування свобод людей", - заявила Євгенія Тимошенко.

Вона запропонувала ЄС розробити скоординований план для зупинення авторитаризму в Україні: поставити чіткі умови, які українська влада повинна виконати до підписання Угоди про Асоціацію з ЄС, та встановити чіткі часові рамки для їх виконання.

Першою умовою, за її словами, повинно стати звільнення "заручників політичних терористів" – Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших і надання їм повноцінного права на участь у політичному житті.powered by lun.ua