Глава МЗС Німеччини прийшов на Євромайдан

Четвер, 5 грудня 2013, 10:25

Дводенний візит до Києва міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервелле почав з участі в конференції міністрів ОБСЄ, зустрічі з лідерами опозиції та зі спілкування з маніфестантами на Майдані Незалежності.

Про це пише "Німецька хвиля".

Офіційним приводом візиту в охоплений демонстраціями Київ міністра закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервелле називається його участь у 20-й зустрічі міністрів закордонних справ країн ОБСЄ.

Проте, вже в перший день візиту глава німецького зовнішньополітичного відомства провів зустріч з Віталієм Кличком та Арсенієм Яценюком.

Їхня розмова за зачиненими дверима тривала близько 45 хвилин. Але коли вони вийшли на брифінг для журналістів, всі троє виглядали дуже напруженими і втомленими.

Тим не менше, у своїх виступах переговорники говорили тільки про те, що не викликало в них жодних розбіжностей.

Ґідо Вестервелле заявив, що він приїхав "як європеєць до європейців" і що Німеччині "абсолютно не байдужа доля України".

Він знову запевнив, що двері Євросоюзу залишаються відкритими для України. "Україна має бути на борту Європи. Нас об'єднує спільна історія, спільна культура, спільні цінності. Ми і далі хочемо вас бачити своїми партнерами", - сказав Вестервелле.

У відповідь Віталій Кличко заявив, що українці показали своє прагнення утвердити європейські цінності і вирішити нинішню політичну кризу мирним шляхом.

У свою чергу Арсеній Яценюк також висловив задоволення тим, що опозиція "отримала підтвердження німецьких друзів", що ЄС тримає двері для України відкритими.

По завершенні зустрічі в готелі Hyatt на Софійській площі, Вестервелле разом з обома лідерами опозиції пішки пішов київськими вулицями.

На Майдані Незалежності Вестервелле поспілкувався з маніфестантами в самому центрі багатотисячного натовпу.

Пізніше, виступаючи зі сцени Майдану, Арсеній Яценюк заявив, що прихід сюди Вестервелле свідчить про увагу світової громадськості до України і про те, що "світ не просто спостерігає, а й підтримує нашу боротьбу за свої права".

Кінцевим пунктом цієї прогулянки, як було раніше оголошено журналістам, мала бути будівля Кабміну, де мала відбутися зустріч німецького міністра з прем'єром Миколою Азаровим. Однак Вестервелле пройшов з Майдану на сусідню Європейську площу, де сів в автомобіль і поїхав у невідомому напрямку.

Жодне офіційне джерело не змогло повідомити про програму міністра на цей вечір і наступний день. Німецькі журналісти, які прибули разом з Вестервелле сказали, що програма його візиту змінювалася вже кілька разів.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!