Росія пригрозила Сербії: приєднуватися до санкцій ЄС не можна

Понеділок, 4 серпня 2014, 11:43

Росія застерегла Сербію, яка прагне вступити до ЄС, від приєднання до введених Брюсселем і Вашингтоном санкцій відносно Москви.

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на заяву керівника Федерального агентства РФ у справах СНД і зарубіжних співвітчизників Костянтина Косачева, яке він висловив сербській газеті "Політика".

На думку Косачева, підтримавши ЄС, балканська країна "відмовиться від національної ідентичності, свого суверенітету та економічних інтересів".

Чиновник вважає, що подальше зближення з Росією дозволить Сербії розраховувати на "прямі інвестиції на суму в п'ять мільярдів доларів", а також на збільшення експорту своєї сільськогосподарської продукції.

За інформацією агентства dpa, Белград відчуває тиск з боку ЄС у питанні приєднання до санкцій Заходу проти Росії. При цьому сербське керівництво не дотримується рекомендацій Брюсселя, посилаючись на тісні історичні зв'язки з Росією.

Зокрема, міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич заявив, що його країна "не може вводити санкцій проти когось, хто більший і сильніший" за неї саму.

Як відомо, за останні місяці ЄС і США кілька разів вводили все більш жорсткі санкції проти Росії. Зокрема, це призвело до повної зупинки діяльності російської лоу-кост компанії "Доброльот".powered by lun.ua