Штайнмаєр закликав Москву бути стриманою щодо "виборів" на Донбасі

Неділя, 2 листопада 2014, 14:25

Росія має утриматись від заяв щодо "виборів" на територіях Донбасу, окупованих терористами ДНР та ЛНР: вони можуть бути розцінені сепаратистами як заохочення.

Про це заявив глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

"Заяви, які можуть бути розцінені сепаратистами як заохочення їхнього прагення до відділення (від України), можуть лише додати ще більше олії в багаття/ Від цього я можу лише застерегти", - заявив Штайнмаєр в інтерв'ю газеті Stuttgarter Nachrichten.

"Вибори однозначно суперечать мінськими домовленостями про припинення вогню, і саме тому ми їх не визнаємо", - заявив Штайнмаєр, підтверджуючи позицію федерального уряду.

За словами глави МЗС ФРН, досягнута днями між Україною та Росією газова домовленість є важливим кроком для того, щоб розрядити кризу.

Також  глава МЗС ФРН зазначив, що нині на передній план висувається питання обговорення критеріїв для послаблення санкцій проти Росії.

За словами Штайнмаєра, передумовою цього кроку є послідовне виконання мінського мирного плану та початок політичного вирішення конфлікту.

Після виборів на Донбасі не мають виникнути "жодні нові непереборні труднощі", наголосив міністр.

Як відомо, раніше в ЄС висловили жаль у зв'язку з заявою голови МЗС РФ Сергія Лаврова про те, що РФ визнає вибори в ДНР і ЛНР. 

Голова комітету Європарламенту з питань закордонних справ Елмар Брок підтвердив заяви ЄС про те, що Євросоюз не визнає "вибори" глав і депутатів парламентів в самопроголошених ДНР і ЛНР.

Німецька хвиля powered by lun.ua