Проект змін до Конституції: місцеві вибори можуть пройти за два роки

Четвер, 2 липня 2015, 18:29

Чергові місцеві вибори в Україні мають відбутися  у жовтні 2017 року. Це передбачено внесеним до Ради проектом змін до Конституції.

Про це йдеться в проекті закону, текст якого розміщений на сайті ВР, повідомляє Укрінформ.

"Наступні чергові місцеві вибори – вибори голів громад, депутатів рад громад, районних, обласних рад проводяться в останню неділю жовтня 2017 року", - йдеться у документі.

Районні, обласні ради до набуття повноважень районними, обласними радами, обраними на наступних чергових місцевих виборах у жовтні 2017 року, продовжують здійснювати такі повноваження: затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку відповідних областей і районів та контролюють їх виконання; затверджують районні і обласні бюджети, які формуються з коштів державного бюджету для їх відповідного розподілу між територіальними громадами та контролюють їх виконання тощо.

Сільські, селищні, міські голови до набуття повноважень головами громад, обраними в утворених Верховою Радою громадах, продовжують здійснювати повноваження.

Повноваження сільських, селищних, міських голів та депутатів місцевих рад, обраних на чергових виборах у жовтні 2015 року та місцевих виборах у період з жовтня 2015 року до жовтня 2017 року, припиняються з дня набуття повноважень, відповідно, головами громад, радами громад, районними та обласними радами, обраними на наступних чергових місцевих виборах у жовтні 2017 року.

Зміни наберуть чинності, у разі їх ухвалення, через три місяці з дня опублікування.

Нагадаємо, місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня поточного року.powered by lun.ua