У Польщі відповіли на звинувачення у "боротьбі з пам’ятниками"

Середа, 6 квітня 2016, 05:13

Міністерство закордонних справ Польщі назвало слова глави МЗС РФ Сергія Лаврова про активну боротьбу в РП з радянськими пам’ятниками "невдалими і безпідставними".

Про це йдеться в заяві МЗС Польщі.

"Висловлювання глави російської дипломатії Сергія Лаврова у справі радянських пам’ятників, збудованих у період ПНР (Польської народної республіки – ред.) є невдалими і безпідставними. Воно необ’єктивно відображає це питання і спирається на спотворенні положень польсько-російської угоди", - йдеться в заяві.

У ній підкреслюється, що використання цієї теми для підігрівання негативних емоцій не допомагає формувати нормальні польсько-російські відносини.

"Нам шкода, що російська сторона вважає нормальним культивування традицій епохи комунізму, який приніс обом народам багато кривди і жертв",- йдеться в заяві.

В МЗС Польщі нагадали, що польсько-російська угода 1994 року передбачає піклування лише про військові кладовища і не стосується символічних пам’ятників, де немає жодних поховань.

Раніше Лавров заявив, що Польща вийшла на перше місце серед країн, які борються з пам’ятниками радянських солдатів, які загинули під час Другої світової війни.

Нагадаємо: Польський Інститут Національної Пам'яті (ІНП) запропонував знести більш ніж 500 пам'ятників подяки Радянському Союзу. При цьому голова ІНП наголосив, що йдеться лише про пам’ятники встановлені в громадських місцях, а не на місцях поховання воїнів Червоної армії.powered by lun.ua