Дисциплінарну справу проти Луценка закрили, хоча порушення і знайшли

Середа, 28 лютого 2018, 14:01

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів 28 лютого не змогла притягти до відповідальності генерального прокурора Юрія Луценка за його публікації у Facebook.

Про це пише "Судово-юридична газета".

Член КДКП Анатолій Коваленко заявив на засіданні, що в своїх публікаціях Луценко дійсно припустився порушень презумпції невинуватості людини.

"Заяви генерального прокурора порушують презумпцію невинуватості та можуть підштовхнути громадську думку і суд до певного висновку. Жодна посадова особа не має права називати когось винуватим", - зазначив він.

Коваленко додав, що є і відповідна практика ЄСПЛ з приводу висловлювань посадових осіб.

Однак після цього член комісії повідомив, що чинний Закон "Про прокуратуру" не передбачає жодного дисциплінарного покарання для генерального прокурора, зокрема у вигляді звільнення або догани, і запропонував закрити дисциплінарне провадження стосовно Луценка.

Заявники в цій дисциплінарній справі з такою позицією не погодилися. Адвокати Злата Симоненко і Володимир Петраковський повідомили, що, на їхню думку, КДКП все ж може знайти спосіб притягти Луценка до відповідальності, зокрема оголосити йому догану. Для цього голова ГПУ може доручити своєму заступнику притягти його до дисциплінарної відповідальності.

27 лютого Луценко надіслав свої пояснення до КДКП. У документі генпрокурор повідомив, що презумпції невинуватості не порушував, а лише інформував громадськість про дії органів прокуратури та хід розслідування кримінальних проваджень. При цьому до своїх пояснень генпрокурор доклав відповідну лінгвістичну експертизу.

Члени дисциплінарної комісії засумнівалися в якості проведеної експертизи, яку проводила приватна організація "Київська незалежна судово-експертна установа". Сама експертиза, як зазначили в КДКП, містить низку суб'єктивних оцінок.

На засідання КДКП 28 лютого Юрій Луценко особисто не з'явився, його представляв адвокат Оксана Дітинко. Вона повідомила, що якщо комусь публікації генерального прокурора завдали шкоди, то він може звернутися з відповідним позовом до суду.

В результаті КДКП ухвалила рішення закрити дисциплінарну справу проти Луценка.

Як відомо, 7 серпня 2017 року Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів розпочала проти генпрокурора дисциплінарне провадження.

Підставою для дисциплінарної скарги на Луценка стали сім його постів у Facebook 2017 року, в яких генеральний прокурор коментував затримання осіб, підозрюваних в отриманні хабарів. При цьому голова ГПУ вживав вирази на кшталт "хабарник", "член злочинної групи", публікував фотографії затриманих, їх імена та документи.

Заявники повідомили, що своїми діями Юрій Луценко порушив презумпцію невинності затриманих, оскільки вони ще не були засуджені.