У Порошенка підтвердили плани про збільшення кількості членів ЦВК

3193 перегляди
Вівторок, 10 липня 2018, 12:12

Представниця президента в парламенті Ірина Луценко підтвердила, що у Верховній Раді розглядають можливість збільшити кількість членів Центральної виборчої комісії, щоб вийти із кризи в питанні оновлення її складу.

Про це вона розповіла журналістам у парламенті у вівторок.

За її словами, зараз тривають консультації між представниками груп і фракцій, як вийти з тупикової ситуації.

"Зараз тривають обговорення. Президент зменшувати кількість депутатів у поданні не буде, адже подання законне і всі кандидати відповідають критеріям", - розповіла Луценко.

"Розглядається варіант, що можливо треба змінити закон і збільшити кількість членів ЦВК. Поки я не кажу про якусь цифру членів, бо тривають переговори. Але такий варіант розглядають", - додала представниця президента.

Вона додала, що питання оновлення ЦВК може з'явитися у залі парламенту у четвер, під час найбільшої концентрації депутатів на робочих місцях.

Як повідомлялося, спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що депутати пропонують на законодавчому рівні збільшити кількість членів Центральної виборчої комісії, щоб усі запропоновані 14 кандидатів отримали посади.

Раніше повідомлялося, що під час обговорення порядку денного Ради, спікер Андрій Парубій не озвучив питання оновлення ЦВК.

Перед цим голова Верховної Ради не виключав, що склад Центральної виборчої комісії вдасться оновити ще влітку, до кінця сесії.

Як повідомлялося, минулого пленарного тижня Верховній Раді не вдалося приступити до оновлення ЦВК.

У свою чергу представники фракції "Блок Петра Порошенка" заявили, що не будуть голосувати за жоден законопроект у Верховній Раді, поки народні депутати не оновлять склад Центральної виборчої комісії. Парубій скликав всіх на термінову нараду ,яка тривала до 16.00.

Після відкриття вечірнього засідання нардепи без голосів БПП ухвалили законопроект №6518, після чого знову пішли на нараду.

Як повідомлялося, у четвер, 5 липня, Верховна Рада не приступила до оновлення складу Центральної виборчої комісії, оскільки більшість народних депутатів відмовились від розгляду цього питання.

Раніше представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко заявляла, що питання оновлення ЦВК планувалося розглянути в Верховній раді у травні, однак депутати до нього не приступили.

Як повідомлялося, комітет Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя підтримав подання президента щодо звільнення 13 членів Центральної виборчої комісії у зв'язку із закінченням терміну їхніх повноважень і рекомендував до розгляду 14 нових кандидатів.

За словами, представника президента в парламенті Ірини Луценко, тепер має бути поіменне голосування за кожного кандидата в Раді і один із них має бути виключеним.

1 червня 2014 року завершився термін повноважень 12 з 15 членів ЦВК, а 3 лютого 2017 року – і 13-го члена комісії.

5 лютого 2018 року президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради подання на кандидатів у нові члени Центрвиборкому.

Це 14 осіб: Алла Басалаєва ("Відродження"), Наталія Бернацька (Народний фронт); Михайло Вербенський (БПП), Андрій Євстігнєєв ("Батьківщина"), Ірина Єфремова ("Народний фронт"), Ольга Желтова (БПП), Олег Конопольський (БПП), Світлана Кустова (БПП), Ольга Лотюк (БПП), Віталій Плукар (БПП), Євген Радченко ("Самопоміч"), Тетяна Сліпачук ("Воля народу"), Леонтій Шипілов (НФ), Тетяна Юзькова ("Радикальна партія Ляшка").

Президент врахував кандидата від партії "Батьківщина", а питання щодо кандидатури від фракції "Опозиційний блок" вирішили узгоджувати окремо.

Читайте також Контрольований вибір. Як Порошенко оновлює ЦВК

Читайте також: Порошенко, Рак і Щука, або Хто зайвий у ЦВК

Роман Романюк, УП


powered by lun.ua