Мюллеру можуть відмовити в можливості поставити запитання Трампу особисто

2808 переглядів
Понеділок, 9 липня 2018, 01:52

Група юристів президента США Донадьда Трампа може не дозволити спецпрокурору Роберту Мюллера особисто поставити йому питання в рамках розслідування російського втручання в президентські вибори в США в 2016 році.

Про це пише Голос Америки.

Колишній мер Нью-Йорка і ведучий адвокат Трампа Руді Джуліані заявив телекомпаніям ABC News і CNN, що адвокати президента хочуть отримати від слідчих Мюллера свідчення, які вказують на правопорушення з боку Трампа, перш ніж вони погодяться на бесіду спецпрокурора з ним.

Трамп багато разів говорив, що він готовий відповісти на питання в рамках 14-місячного розслідування Мюллера, але Джуліані заявив CNN: "Нам хотілося б знати, чи є якісь факти, які дають підставу для розслідування - початкові або створені, - тому що ми таких знайти не можемо. І ніхто інший не може".

За словами Джуліані, прокурорам "не потрібно доводити злочин, вони повинні лише дати фактичну основу, яка призводить до підозр у скоєнні злочину".

"Ми ретельно вивчили всі обставини, які могли бути пов'язані зі змовою і перешкоджанням правосуддю, - заявив Джуліані телеканалу АВС. - Ми не змогли знайти нічого, що можна було б інкримінувати [президенту], і ми хочемо знати, на чому ґрунтується це розслідування".

Немає ніяких ознак, що дозволяють судити про можливі терміни завершення розслідування Мюллера. Команда спецпрокурора не реагує публічно на регулярні атаки Трампа, який стверджує, що слідчі ставляться до нього упереджено.

Трамп багато разів стверджував, що розслідування є спробою демократів виправдатися за поразку на виборах їхнього кандидата - колишнього держсекретаря Хілларі Клінтон.

Джуліані заявив, що Мюллер не наполягав би на бесіді з Трампом, "якби у них що-небудь було" на президента, хоча про зібрані спецпрокурорами докази нічого не відомо.

Мюллер може направити Трампу повістку з вимогою надати свідчення великому журі присяжних, якщо президент не погодиться на розмову. З цього приводу Джуліані сказав: "Якщо він на це піде, то ми зможемо домогтися скасування такого рішення".

Будь-яка спроба змусити Трампа давати показання може привести до тривалої юридичної тяганини. Справа зрештою може опинитися у Верховному суді.

Як повідомлялось, Комітет з розвідки Сенату США підтвердив висновки розвідувального співтовариства про втручання Росії в президентські вибори в США в 2016 році з метою допомогти Трампу перемогти.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua