Манафорт мав величезний контейнер грошей за кордоном – прокурор

Середа, 15 серпня 2018, 21:49

Колишній глава передвиборної кампанії президента США Дональда Трампа і лобіст Віктора Януковича Пол Манафорт мав "величезний контейнер захованих грошей" за кордоном.

Про це в суді в середу заявив прокурор, закликавши присяжних засудити Манафорта за звинуваченням у фінансовому шахрайстві, повідомляє Reuters.

"Це була не баночка з печивом. Це був величезний контейнер захованих грошей на іноземних банківських рахунках", - заявив спеціальний помічник прокурора США Грег Андрес.

Адвокати захисту вирішили не викликати в суд свідків, і сам Манафорт не даватиме свідчення у свій захист.

Відзначається, що Манафорт заробив мільйони доларів на проросійських українських політиках, перш ніж отримав неоплачувану посаду в кампанії Трампа.

Прокурори кажуть, що Манафорт сховав гроші на офшорних банківських рахунках, а потім використовував їх для покупок на більш ніж 6 мільйонів доларів в Нью-Йорку і Вірджинії. Він купував антикварні килими і химерний одяг, в тому числі куртку зі страусової шкіри вартістю 15 тисяч доларів.

Очікується, що пізніше в середу, після того, як свої аргументи озвучать адвокати Манафорта, справу розгляне суд присяжних з 12 осіб. 

Як повідомлялось, 13 серпня сторона обвинувачення закінчила допитувати свідків у справі.

Манафорту в США було пред'явлено 18 податкових і банківських злочинів. Він не визнав себе винним за всіма звинуваченнями.

Перш ніж отримати посаду в уряді Трампа, Манафорт отримав два кредити на 16 мільйонів доларів. Один із них – на 9,5 млн доларів на нерухомість у Саутгемптоні, штат Нью-Йорк. Кредит був погашений 16 листопада 2016 року, незабаром після президентських виборів.

Інша позика – на будівництво у розмірі 6,5 млн доларів – була закрита 4 січня 2017 року.

Раніше бухгалтер екс-глави передвиборного штабу президента США Дональда Трампа Синтія Лапорта визнала, що офіс Манафорта займався фальсифікацією звітних фінансових документів для зменшення виплати податків та отримання вигідних кредитів.

Політтехнолог Пол Манафорт офіційно задекларував 14 мільйонів доларів доходів за 2010-2014 роки. Слідство вважає, що за роботу політичного консультанта в Україні Манафорт заробив понад 60 мільйонів доларів.

31 липня в США почався суд над Манафортом, якого звинувачують у відмиванні грошей, ухилянні від сплати податків за майже 10 років співпраці з колишнім керівництвом України.

Раніше слідча група представила понад 300 документів, які розкривають деталі співпраці Манафорта з "Партією регіонів" і "Опозиційним блоком".

Також спецпрокурор ФБР Роберт Мюллер оприлюднив список з 35 потенційних свідків у справі.

30 жовтня 2017 року Манафорту і його партнеру Річарду Гейтсу було оприлюднено звинувачення з 12 пунктів.

У червні 2018-го суд наказав спецпрокурору Мюллеру назвати всіх осіб і організації, які залучалися до лобістської діяльності Пола Манафорта в інтересах "Партії регіонів".