Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

НАБУ затримало ще одного "посередника" у справі Мартиненка

П'ятниця, 12 жовтня 2018, 16:06

У Києві затримали особу, ймовірно причетну до заволодіння коштами ДП "НАЕК "Енергоатом" в сумі 6,4 млн євро.

Про це у п’ятницю повідомило НАБУ на своїй сторінці у Facebook.

Затримання відбулося 11 жовтня детективи НАБУ під процесуальним керівництвом САП.

"Дії підозрюваного кваліфікуються за ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України ("Пособництво у заволодінні організованою групою чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в особливо великому розмірі"). Вказаній особі повідомлено про підозру та оголошено у розшук у листопаді 2017 року", - повідомили в НАБУ.

За даними слідства, підозрюваний особисто за вказівкою колишнього народного депутата  Миколи Мартинка, виступав представником компанії "BRADCREST INVESTMENTS S.A." (Панамська Республіка).

"У банківських установах Швейцарії він відкривав розрахункові рахунки цієї компанії для того, щоб на них надходили кошти ("відкати") від чеської компанії "SKODA JS a.s.". У подальшому таким чином на рахунки панамської компанії надійшло 6,4 млн євро. За даними детективів, підозрюваний особисто домовлявся з представниками чеської компанії "SKODA JS a.s." щодо розмірів перерахувань "відкатів"", - заявили в НАБУ.

Крім того, за версією слідства, підозрюваний відкрив ще низку розрахункових рахунків компаній, бенефіціарним власником яких був екс-народний депутат, в європейських банківських установах. Із використанням цих рахунків здійснювалася подальша легалізація (відмивання) коштів, одержаних злочинних шляхом.

 

За інформацією "Української правди" затриманий - Павло Скаленко, 

 

Справа Мартиненка розслідується з грудні 2015 року.

Детективи НАБУ розпочали розслідування двох кримінальних проваджень — за фактом заволодіння коштів ДП "НАЕК "Енергоатом" в розмірі 6,4 млн євро та за фактом заволодіння коштами ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" (СхідГЗК) у розмірі 17,28 млн дол. США. Пізніше їх об'єднали в одне.

Як з’ясувало слідство, організатором обох корупційних схем є екс-народний депутат України.

22 травня 2018 року обвинувальний акт стосовно шести осіб, задіяних у "справі Мартиненка" скеровано до суду. Стосовно однієї особи триває досудове розслідування, троє перебувають у розшуку.

У лютому 2018 року НАБУ теж повідомляло, що затримало "посередника" зі справи Мартиненка.

21 червня суд повернув до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури для усунення недоліків справу щодо екс-нардепа Миколи Мартиненка та інших осіб, підозрюваних у відмиванні коштів, отриманих злочинним шляхом.

20 квітня 2017 року детективи НАБУ та прокурори САП затримали екс-голову комітету парламенту з питань паливно-енергетичного комплексу Мартиненка в рамках розслідування за фактом розкрадання коштів ДП "СхідГЗК" при закупівлі уранового концентрату.

22 квітня 2017 року Солом'янський райсуд Києва відпустив Мартиненка на поруки народних депутатів з фракції "Народний фронт" та міністрів.

29 січня 2018 року суд відмовився продовжувати покладені на Мартиненка зобов'язання.

Читайте також: "Ядерне збагачення Миколи Мартиненка".

"Такі справи: Мартиненко vs НАБУ. Шість місяців потому"

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування