Турчинов: Якщо РФ нападе на Україну, то воєнний стан уже не буде "м'яким"

Середа, 19 грудня 2018, 15:11

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив, що воєнний стан не буде перевищувати 30 днів, якщо Росія не почне широкомасштабну військову агресію, якщо ж це станеться, то воєнний стан уже не буде таким "м'яким".

Про це він сказав в інтерв'ю  "ВВС news Україна", відповідаючи на питання, чи не буде продовжений воєнний стан по закінченню його терміну.

"Прогнозую, що він не перевищить заявлений термін і не буде продовжуватись за відсутності повномасштабної військової агресії", - сказав Секретар РНБО.

"Якщо ж така агресія відбудеться, то воєнний стан уже не буде таким м'яким. Весь арсенал засобів буде задіяно, відповідно до наданих Конституцією і законом повноважень", - наголосив він.

На питання, чи не розглядає він варіант, що Росія може використати воєнний стан для зриву виборів, наприклад, влаштовуючи провокації на кордоні, щоб Україна продовжила воєнний стан і перенесла вибори, Турчинов відповів, що не виключає такого сценарію.

Разом з тим він зазначив, що, судячи з заяв президента РФ Володимира Путіна, він дуже сподівається на те, що президент України Петро Порошенко піде з посади президента, і саме на це працює.

"Керівництво Росії дуже сподівається на політичний реванш на найближчих виборах. Саме тому вкладаються колосальні ресурси на підтримку окремих ЗМІ, збільшується кількість ботів в соціальних мережах, відбувається приховане сприяння окремим політсилам тощо", - додав очільник відомства.

Він наголосив, що все це відбувається на фоні продовження агресії проти України з використанням широкого спектру гібридних технологій (інформаційних, кібернетичних, економічних, диверсійних, військових тощо).

"Зруйнувати економіку, посіяти зневіру і хаос, та на цьому фоні привести до влади тих, хто не буде заважати імперському реваншизму Путіна", - заявив Турчинов.

Секретар РНБО не виключив, що росіяни будуть працювати і в режимі силової дестабілізації ситуації (локальні військові провокації, диверсії, терор), щоб створити в Україні  відчуття безперервної загрози.

Він підкреслив, що в умовах проведення виборів в Україні буде значно посилена безпекова складова.

Нагадаємо, 25 листопада у Чорному морі прикордонні катери ФСБ РФ протаранили та відкрили вогонь на ураження по корабельній групі ВМС України.

Росіяни захопили 2 українських катери, 1 буксир та 24 українських військовослужбовців. Троє з українських моряків зазнали поранень. Усіх затриманих моряків та співробітників СБУ, які були на борту, було заарештовано. Їм висунули звинувачення у порушенні кордону.

Заарештованих українців етапували до Москви у СІЗО "Лефортово", трьох поранених утримують у медблоці слідчого ізолятора "Матроська тишина".

За словами уповноваженої ВР з прав людини Людмили Денісової, статус українських моряків як військовополонених, згідно з Женевською конвенцією, передбачає "особливу" модель звільнення.

В РФ заявили, що українські моряки, взяті у полон після обстрілу їхніх кораблів у Чорному морі, залишаться під вартою в РФ як мінімум до завершення судових процедур.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що російські прикордонники захопили українські кораблі тому, що ті "пішли в Керч"

Читайте також:

Війна у Керченській протоці: таран, штурмовики та захоплення українських кораблів

Полонені моряки: де вони зараз, що на них чекає і як Україна буде їх звільнятиpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!