У Раді спіймали ще двох кнопкодавів

П'ятниця, 15 листопада 2019, 15:01

Рух "Чесно" спіймав двох нардепів з фракції "Опозиційна платформа – За життя" – Миколу Скорика та Олександра Пономарьова – на кнопкодавстві.

Джерело: рух "Чесно"

Деталі: Скорик натиснув зелені кнопки за себе й за свого сусіда. "Чесно" відзначає, що це перший зафіксований факт кнопкодавства Скорика.

Мажоритарник із Запорізької області Олександр Пономарьов кнопкодавив, ймовірно, за іншого запорізького нардепа з ОПЗЖ Володимира Кальцева, який сидить поруч із ним. У Верховній Раді 8-го скликання "Чесно" двічі ловив Пономарьова на кнопкодавстві.

 

Також під підозрою опинилися закарпатські позафракційні мажоритарники Валерій Лунченко й Василь Петьовка – хтось із них двох кнопкодавив за свого колегу Роберта Горвата.

Усі ці факти кнопкодавства мали місце на вечірньому засіданні Ради 14 листопада під час голосування щодо пропозиції спікера Дмитра Разумкова запросити 15 листопада до сесійної зали дітей та надати їм слово в рамках ініціативи ЮНІСЕФ, присвяченої 30-й річниці Конвенції ООН про права дитини.

 

Передісторія:

  • Першими у новій Верховній Раді "піймали" на кнопкодавстві двох "слуг народу" Сергія Литвиненка та Олену Копанчук і самовисуванця Олександра Ковальова.
  • 12 вересня кнопкодави від "Слуги народу" публічно вибачались та пообіцяли передати місячну зарплату на благодійність.
  • Ковальов своє кнопкодавство ніяк не прокоментував. Після того, як його спіймали "на гарячому", Ковальов погрожував журналістам.
  • Наприкінці червня "слуги народу" підписали меморандум, де пообіцяли скласти депутатські мандати у разі неперсонального голосування.
  • 29 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №2148, яким пропонується запровадити штрафи за неперсональне голосування.
  • 12 листопада на кнопкодавстві спіймали нардепа з фракції "Опозиційної платформи – За життя" Василя Німченка.
  • За даними руху "Чесно", лише за 2018 рік 140 депутатів кнопкодавили 1270 разів. І це тільки ті випадки, які були зафіксовані представниками ЗМІ та громадянського суспільства.powered by lun.ua