Бойовики планують зробити російську єдиною "державною" в ОРДО

Понеділок, 2 грудня 2019, 15:08

Так званий "глава" самопроголошеної "ДНР" Денис Пушилін запропонував позбавити українську мову статусу державної і зробити російську єдиною "офіційною мовою" на контрольованій бойовиками території.

Про це у понеділок повідомляє російське агентство ТАСС із посиланням на інформаційні сайти бойовиків.  

"Глава ДНР Денис Пушилін Денис Володимирович пропонує внести зміни до статті 10 Конституції Донецької народної республіки, визначивши статус російської мови як єдиної державної в республіці. Дана необхідність обумовлена ​​інтенсивним інтеграційним процесом ДНР з Російською Федерацією", - сказано в повідомленні.

Також повідомляється, що Пушилін вніс на розгляд так званого "парламенту" бойовиків законопроект, який передбачає збереження норми про обов'язкове вивчення російської мови як державної.

При цьому українська, як і мови інших народів регіону, буде викладатися з урахуванням побажань батьків і можливостей освітньої організації.

"Виняток української мови з числа державних не применшує його значущості і не порушує прав громадян ДНР, зокрема, на використання української мови як мови приватного спілкування", - повідомили в так званому "парламенті".

Нагадаємо:

  • У липні 2019 року в Україні набув чинності Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Закон закріпив, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська – і вона обов’язкова для органів державної влади і публічних сфер на всій території держави.
  • Як відомо, зустріч "нормандської четвірки" відбудеться 9 грудня.powered by lun.ua