Коломойський намагається впихнути Кулика в СБУ – джерело

Середа, 4 грудня 2019, 12:44

Олігарх Ігор Коломойський намагається влаштувати скандального експрокурора Костянтина Кулика на роботу в СБУ, аби той займався справами проти його конкурентів.

Джерело: співрозмовник "Української правди" у правоохоронних органах і високопоставлений працівник СБУ

Пряма мова: "Він намагається протиснути призначення Кулика до слідчого департаменту, аби той займався справами проти конкурентів олігарха".

Деталі: За даними "Української правди", вплив Коломойського на владу втрачає свої позиції. Зокрема, проявом цього могло стати і звільнення з ГПУ "приватного" прокурора Кулика, у провадженнях якого за дивним збігом обставин проходили усі вороги Коломойського.

Що було раніше: 27 листопада Кулика звільнили з ГПУ, бо він прогуляв іспит на знання законодавства для роботи в Офісі генерального прокурора.

Знати більше: Чотири війни Коломойського. Як олігарх повертає свій вплив

Передісторія:

  • 15 листопада Рябошапка повідомив, що з 1 січня "відомий на весь світ" прокурор Кулик не працюватиме у ГПУ через те, що не пройшов переатестацію.
  • На початку листопада стало відомо, що Кулик незаконно побудував додатковий поверх на кількасот квадратних метрів в елітному житловому комплексі Diplomat Hall у Києві. Будівництво відбувалося під під час розслідування його незаконного збагачення.
  • У 2016 році Кулику пред’явили обвинувачення у незаконному збагаченні на суму 2,8 млн грн. Зокрема, на матір прокурора і матір його дітей Ірину Німець оформлено низку об’єктів нерухомості в центрі Києва.
  • Після декриміналізації статті про незаконне збагачення суд продовжив судити Кулика по недіючій статті, бо не знайшов можливості закрити справу на стадії судового розгляду.
  • Наприкінці березня Кулик нібито висунув підозри представникам оточення президента Петра Порошенка. У ГПУ заперечили це й викликали його на допит.. Але карати Кулика не стали.
  • Тодішній президент Петро Порошенко заявляв, що Кулик "отримав наказ" від олігарха Ігоря Коломойського звинуватити його у втручанні у "справу Курченка".
  • Кулик заявляв, що не зустрічався з Коломойським та його оточенням в Ізраїлі та Австрії.
  • Кулик також заявляв, що Порошенко і його соратники разом із керівництвом Генпрокуратури втручалися у розслідування провадження стосовно Сергія Курченка та його ймовірних спільників.
  • Коломойський говорив, що "переховував Ложкіна", коли, Кулик хотів вручити колишньому голові Адміністрації президента Порошенка Борису Ложкіну підозру.
  • The New York Times повідомляло, що український прокурор Костянтин Кулик склав англомовне досьє на 7 сторінок про корупцію Хантера Байдена – сина колишнього віце-президента США, чим сприяв боротьбі, яка призвела до розслідування щодо президента Дональда Трампа.

Українська правда