Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Венедіктова про справу Шеремета: Не треба було робити такого гучного брифінгу

Вівторок, 7 квітня 2020, 13:10
Венедіктова про справу Шеремета: Не треба було робити такого гучного брифінгу

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила, що у справі вбивства журналіста Павла Шеремета через два місяці буде результат, який може сподобатися не всім, на її думку, не треба було силовикам давати гучний брифінг у справі, бо це зіпсувало сприйняття суспільства.

Джерело: інтерв’ю Венедіктової "Українській правді"

Пряма мова: "Можна я зараз скажу просто як людина? Мені здається, що не треба було робити такого гучного брифінгу до тих пір, поки реально справа не вийшла із суду. Тому у громадянського суспільства зіпсоване сприйняття цієї справи. Як і що воно буде – будемо бачити.

Ви ж знаєте: "точка зрения определяется местом сидения". Тому, що б я зараз не говорила, воно буде не на руку ані адвокатам, ані прокурорам в суді. Це може бути розцінено в суді як вплив і заангажованість, я не буду робити таких висновків. 

Я знаю, якої риторики від мене очікує суспільство у цій справі. Але я залишу справу людям, які мають її закінчити – конкретним прокурорам, конкретним суддям. Адвокати зроблять свою справу. Це нормально і цивілізовано, давайте бути професіоналами". 

Деталі: За її словами, попередній генпрокурор Руслан Рябошапка, коли виходив на брифінг щодо справи Шеремета, мабуть, мав "якісь ідеї, був впевненим у своїх діях", але Венедіктова не хотіла б цього коментувати, бо це не чесно по відношенню до Рябошапки: "Все, що я буду зараз говорити, може бути камінцем у його город".

Сам Рябошапка нещодавно теж критикував Венедіктову.

Вона розповіла, що у справі продовжили строки досудового розслідування на два місяці (до 12 червня), тому через два місяці уже можна буде очікувати якийсь результат.

Генпрокурор заявила, що у справі вбивства Шеремета "видно кінець": "Я вважаю, що через два місяці ми побачимо якийсь результат. Сподобається він нам, чи не сподобається. Але це вже буде результат". 

Також вона додала, що прокурора, який підписав підозру, звільнили. Венедіктова зазначила, що справа дуже складна.

Знати більше: Детальний розбір справи Шеремета. Всі докази, алібі та відкриті запитання

Що відомо про людей, яких підозрюють у причетності до вбивства Шеремета

Заява УП: Щодо розслідування МВС справи Павла Шеремета

Передісторія:

  • Один із керівників "Української правди" Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.
  • 12 грудня 2019 року правоохоронці повідомили, що затримали 3 підозрюваних у вбивстві: лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугарь. 
  • За версією слідства, Дугарь фотографувала камери напередодні вбивства, Кузьменко закладала вибухівку під авто разом із Антоненком, який також фігурує як організатор.
  • Суд арештував Кузьменко та АнтоненкаДугарь відправили спочатку під цілодобовий, а потім під нічний домашній арешт.
  • Усі затримані заперечують свою причетність до злочину. Захист Антоненка стверджує, що він вищий за вбивцю. Адвокати Дугарь наполягають, що вона має алібі, підтверджене документами і свідками, а експертиза, на якій ґрунтується підозра, неповна, і необ’єктивна. Кузьменко також розкритикувала експертизу.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: