11 місяців, як збили літак МАУ: Іран досі не передав Україні матеріали

Понеділок, 7 грудня 2020, 14:17

Українське слідство досі не отримало обіцяних Іраном матеріалів та доказів щодо розслідування авіакатастрофи літака авіакомпанії МАУ рейсу PS752, що сталася 8 січня 2020 року під Тегераном і забрала життя 176 осіб.

Джерело: заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов на зустрічі з послом Ірану Манучехром Мораді, Офіс генпрокурора 

Деталі: Зустріч заступника генпрокурора й посла Ісламської Республіки Іран відбулася з ініціативи іранської сторони. У зустрічі також взяла участь директор департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ Оксана Золотарьова.

Мамедов зазначив, що з моменту останнього раунду переговорів, який відбувся в Тегерані у жовтні, минуло півтора місяці, а українське слідство досі не отримало обіцяних Іраном матеріалів та доказів.

Пряма мова Мамедова: "Поки що слідство в Україні та Ірані йде окремим шляхом, хоча обидві сторони зацікавлені в об’єктивному розслідуванні збиття українського літака. І неналежне виконання досягнутих домовленостей не дає нам поки можливості говорити про наступну дату двосторонніх перемовин.

Немає сенсу проводити переговори заради самого процесу, важливі – ефективна співпраця і результат. І відповіді ми повинні надати якнайшвидше, адже вже в січні роковини авіакатастрофи".

Передісторія:

  • 8 січня 2020 року іранській військові збили пасажирський літак "Міжнародни авіаліній України", внаслідок авіакатастрофи загинуло 176 осіб: пасажири й члени екіпажу, серед яких 11 українців. 
  • 11 січня влада Ірану визнала, що літак випадково збив ракетою Корпус вартових Ісламської революції. За словами офіційних представників Ірану, причиною трагедії став людський фактор.
  • Офіс генерального прокурора веде кримінальне провадження за фактами умисного вбивства, знищення чужого майна та порушення правил безпеки руху повітряного транспорту (п.1 ч.2 ст.115, ч.2 ст.194, ч.3 ст. 276 КК України).