Перевірка суддів Верховного суду проводиться для обрання "потрібного" голови?

Вівторок, 8 листопада 2011, 10:59

Перевірка Судової палати Вищого суду Вищою радою юстиції є одним з методів тиску на суддів.

Таку думку висловив депутат-НУНСівець, перший заступник голови парламентського комітету з питань правосуддя Юрій Кармазін, пише "Комерсант-Україна".

"Спочатку Окружний адмінсуд забороняє проводити пленум Верховного суду, потім затягується час, а тепер певному числу суддів пояснили, що у них є вибір - або вони голосують правильно, або буде поставлене питання про їх звільнення", - зазначив він.

Кармазін припустив, що для обрання "потрібного адміністрації президента глави Верховного суду" не вистачає голосів, у зв'язку з чим відбувається посилення методів тиску на суддів.

У свою чергу член Вищої ради юстиції, "регіонал" Сергій Ківалов вважає, що це може бути простим збігом обставин.

"Може бути, це просто збіг обставин. Але якщо суддя припустився помилки і не реагує, не виправляє її, він повинен понести відповідальність аж до звільнення", - підкреслив Ківалов.

Тим часом виконуючий обов’язки голови Верховного суду Анатолій Ярема не має інформації про те, у яких саме справах ВРЮ здійснює перевірку, а також хто конкретно із суддів брав участь у розгляді цих справ.

"Щось конкретне щодо цієї ситуації можна буде сказати тільки після того, як Верховний суд отримає результати перевірки", - цитують Ярему в прес-службі ВСУ.

Свою версію причин початку перевірок щодо суддів Кримінальної палати висунули в партії "Батьківщина". Там упевнені, що на суддів чиниться тиск, і пов'язаний він із припиненням провадження стосовно лідера партії Юлії Тимошенко.

"Новий репресивний орган - Вища рада юстиції - планує покарати за начебто неправильні рішення не одного суддю, не двох і навіть не трьох, а цілу палату. Покарання за колегіальні рішення - це нове слово в юридичній практиці", - йдеться в заяві партії.

Як відомо, Вища рада Юстиції порушила справу у відношенні суддів Судової палати в кримінальних справах Вищого суду України за нібито порушення суддівської присяги.

Повідомляючи про перевірку, заступник генпрокурора Михайло Гаврилюк підкреслив, що "це ні в якому разі не пов'язане з ротацією у Верховному суді".