БЮТівець зареєстрував постанову про перевибори по всій Україні

6 переглядів
Середа, 7 листопада 2012, 12:27

БЮТівець Андрій Сенченко зареєстрував проект постанови про перевибори по всій Україні на 13 січня.

Про це сказано у проекті постанови, зареєстрованому у Верховній Раді.

Сенченко пропонує "у зв’язку з неможливістю через масові фальсифікації та спотворення виборчої документації встановлення… достовірних результатів виборів… призначити повторні вибори народних депутатів України в 225 одномандатних виборчих округах та у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на неділю 13 січня 2013 року".

Як відомо, опозиція вимагає визнання їхніх переможців у 13 проблемних округах і виступає проти перевиборів у тих 5 округах, які визначила ЦВК.

Раніше ЦВК ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати виборів в одномандатних округах: 94, 132, 194, 197, 223, а Верховна Рада рекомендувала їй призначити у них перевибори.

Втім, нинішній закон не передбачає переголосування як такого, а лише повторне голосування у разі набрання кандидатами однакової кількості голосів.

Юрій Ключковський, який був одним з ключових юристів 2004 року, назвав рішення ЦВК незаконним.

Він наголосив, що вибори в окрузі визнаються недійсними у разі, коли в одномандатному окрузі після закінчення строку реєстрації кандидатів не зареєстровано жодного кандидата в депутати, або якщо у виборах брав участь один кандидат, і за нього віддали голоси менш як половина виборців, які взяли участь у голосуванні.

Крім цього, зазначив Ключковський, закон про вибори депутатів забороняє визнання голосування в одномандатному окрузі недійсним.

"Таке рішення ЦВК є незаконним. По-перше, немає підстав визнати вибори такими, які не відбулися... Визнати голосування недійсним в одномандатному окрузі заборонено, і повторні вибори призначаються Центральною виборчою комісією, а не Верховною Радою", – сказав він.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua