Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Мін'юст знову проігнорував майже всі рекомендації Венеціанської комісії

Середа, 10 липня 2013, 12:31

У Міністерстві юстиції залишили без уваги більшість рекомендацій Венеціанської комісії щодо змін виборчого законодавства.

З десяти побажань комісії в доробленому законопроекті повністю відображені тільки два, пише Комерсант-Україна.

Вони були зазначені в законопроекті про вдосконалювання законодавства з питань проведення виборів, який уже другий рас винесений на громадське обговорення.

"Згідно зі спільним висновком Венеціанської комісії й ОБСЄ й за результатами суспільного обговорення, документ був дороблений",— говориться в заяві Мін'юсту у зв'язку з повторною публікацією документа. 

З десяти рекомендацій ВК у Мінюсті врахували тільки критику комісії із приводу відсутності заходів для більш активної участі жінок у виборах і завищеної максимальної кількості виборців на дільницях.

Зокрема, пропонується зобов'язати партії ввести квоти для жінок у своїх виборчих списках і зменшити максимальну кількість виборців на дільницях з 2,5 тис. до 2 тис.

В опозиції скептично поставилися до нововведень.

"Мін'юст обрав тільки те, що було вигідне. Основна частина вимог залишилася неврахованою: це й претензії по формуванню виборчих комісій, і відсутність відкритих списків", - заявив депутат від Батьківщини Володимир Бондаренко.

"Не враховані деякі моменти, які показали останні вибори,— необхідність передбачити, що ЦВК не може відмовитися встановити результати виборів при наявності протоколів з мокрими печатками. Сьогодні фактично йде фальсифікація виборчих законів шляхом нібито врахування окремих рекомендацій, у той час як основні моменти залишаються без уваги",— заявив Бондаренко. 

Мін'юст традиційно не врахував основні вимоги європейських інститутів — зокрема, критику змішаної виборчої системи, обмеження права бути обраними для осіб із судимістю й відсутності Виборчого кодексу.

Венеціанська комісія також висловлювала невдоволення тим, що у виборчих комісіях не представлені самовисуванці й непарламентські партії.

Крім того, запропонований законопроект, на думку міжнародних експертів, не передбачає незалежного моніторингу за фінансуванням виборчих кампаній, контроль яких покладає на виборчі комісії на місцях і Центрвиборчком. 

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
00:42
Дуда: Головування Польщі в ЄС зосередиться на відбудові та євроінтеграції України
00:04
"Боруссія" здолала "ПСЖ" у першому півфінальному матчі Ліги чемпіонів
23:54
Новини економіки 1 травня: У США заборонили імпорт російського урану, кожен десятий бізнес у Польщі - український
23:50
Е-кабінет військовозобов’язаних запрацює 18 травня
23:33
фото, відеоУ Тбілісі поліція знову жорстко розганяє протест проти закону про "іноагентів"
23:25
оновлено, відеоРосія атакувала балістикою сортувальне депо "Нової пошти" в Одесі, є постраждалі
23:18
фотоНа виставці "трофейної техніки НАТО" в Москві показали всюдихід із прапором нейтральної Австрії
23:06
Німеччина запускає нову грантову програму для українського бізнесу
22:33
США підтвердили, що Росія використала заборонену хімічну зброю проти ЗСУ
22:26
фото, відеоКонгресвумен Грін висміяли через кепку з гаслом MUGA – "Повернімо Україні велич"
Усі новини...