Путін здивований рішенням суду у справі головного опозиціонера Росії

П'ятниця, 2 серпня 2013, 17:55

Президент Росії Володимир Путін вважає дивним вирок опозиціонеру Олексію Навальному у справі про розкрадання майна у підприємства "Кировлес".

Про це він заявив на молодіжному форумі "Селігер".

"Що стосується вироків, то я за цим не стежу в щоденному режимі. Мені здалося дивним, безумовно, що один з фігурантів справи, який почав співпрацювати зі слідством (В'ячеслав Опалєв), отримав 4,5 роки умовно, а другому фігуранту, про якого ви згадали (Олексій Навальний), "вліпили" п'ять років реально", - сказав Путін.

"Але це суд сам повинен визначити, що там і як", - додав він.

 Говорячи про Навального, президент Росії сказав, що "будь-яка людина, яка так чи інакше налаштована на боротьбу з тим чи іншим злом, сама насамперед повинна бути бездоганною".

"Друге: потрібно всім навчитися діяти в рамках закону і не просто шуміти та кричати: "Тримай злодія!", а пропонувати якусь платформу і бути при цьому коректними, не проявляти агресивності", - заявив він.

У відповідь на за питання про те, чи є Навальний "проектом Кремля, Держдепу чи команди Медведєва", Путін сказав, що "кожна конкретна людина, якщо і є чиїмось проектом, то тільки проектом своїх батьків".

Як відомо, Ленінський райсуд Кірова 18 липня засудив опозиційного діяча і блогера Олексія Навального до 5 років перебування у виправній колонії, оголосивши його винним у крадіжці в особливо великих розмірах у "Кировлеса".

Ці дії 2009 року, на думку суду, призвели до збитку обласного бюджету в розмірі 16 мільйонів рублів (приблизно 400 тисяч євро).

Його колегу Петра Офіцерова, у якого 5 дітей, засудили до 4 років позбавлення волі.

Навальний всі звинувачення заперечує і називає процес політичним, його захист планує оскаржити винесений йому вирок.

Водночас 18 липня прокуратура оскаржила арешт Навального, оскільки судовий вирок не набрав чинності. Його відпустили з підпискою про невиїзд.

Телеканал "Дождь"powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!