Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

ФСБ хотіла вивезти вкрадені у музеї Верони картини до Росії - прикордонники

Четвер, 12 травня 2016, 15:35

ФСБ планувала перевезти до Росії викрадені з італійського музею 17 картин, які внаслідок спецоперації виявили на Одещині.

Про це розповів у четвер на брифінгу помічник голови Державної прикордонної служби України - прес-секретар Олег Слободян, повідомляє "Укрінформ".

"У нас є інформація, що в перевезенні цих картин до Придністров'я і в подальшому про плани перевезти їх до Росії була зацікавлена ФСБ Російської Федерації", – заявив він.

"Вбачається, що такий задум полягав у тому, щоб дискредитувати правоохоронні органи України, щоб показати, що ми не здатні були вирішити це завдання, що воно нібито було під силу тільки спецслужбам Росії", – сказав Слободян.

За його словами, під час оперативних заходів прикордонники отримали дані, що розшук картин перебуває і у сфері інтересів ФСБ РФ, а крадії взяті нею під свій контроль.

Російські спецслужби планували власну операцію з вивезення картин до Придністров'я, підконтрольного РФ.

Слободян зазначив, що 6 травня співробітники Держприкордонслужби знайшли 17 картин, які викрали у листопаді 2015 року з музею "Кастельвеккьо" у Вероні.

Операція "Близнюки" тривала кілька тижнів. До її реалізації було залучено мінімум співробітників, щоб не допустити витоку службової інформації.

Хід операції на особистому контролі тримав президент України. Операцію проводили спільно з колегами з Молдови, оскільки до викрадення картин були причетні її громадяни.

"Віднайшли полотна на острові Турунчук, що на Одещині, за півтора кілометра від придністровського сегменту українсько-молдовського кордону", – уточнив Слободян.

"Викраденням картин займалася група у складі італійців і громадян Республіки Молдова. А до переміщення картин також були залучені громадяни Російської Федерації і громадянка України", – додав він.

Він не підтвердив інформацію, яка з'явилася в ЗМІ, про те, що замовником картин є один з приватних колекціонерів із Чечні.

"Щодо замовника попередня інформація є, але, оскільки триває слідство, остаточні висновки будуть зроблені пізніше", - зазначив речник Держприкордонслужби.

Слободян, також з огляду на слідство, не повідомив інших деталей цієї операції.

Лише додав, що і первинну інформацію, і весь подальший ланцюжок розробляла Держприкордонслужба спільно з військовою прокуратурою Південного регіону.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: