Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Росіяни в ЄСПЛ вимагають компенсацію за відсутність дніпровської води в Криму

Понеділок, 8 жовтня 2018, 21:03
Росіяни в ЄСПЛ вимагають компенсацію за відсутність дніпровської води в Криму

Одне з "націоналізованих" Росією кримських підприємств в Європейському суді з прав людини домагається від України відшкодування мільйонних збитків від припинення подачі дніпровської води на півострів.

Про це повідомляє Крим.Реалії.

Позов поданий російським адвокатом Олександром Молоховим, який заявляє про порушення українською владою прав кримських фермерів з 2014 року.

Як стверджує Молохов, рибокомбінат, який до анексії заробляв на розведенні живої риби, постраждав через припинення подачі дніпровської води по Північно-Кримському каналу.

Минулого року адвокат намагався в через українські суди стягнути збитки кримського підприємства з Держагентства водних ресурсів України, але столичний апеляційний госпсуд залишив позов Молохова без розгляду через несплату позивачем судового збору в сумі 240 тисяч гривень (1,5% ціни позову).

Сам російський правник, пояснюючи звернення до ЄСПЛ, не вказує реальної причини, з якої його скаргу залишили без задоволення українські суди.

"Ми пройшли всі три інстанції в Україні. У розгляді позову по суті було відмовлено - нібито кримські юридичні особи неправоздатні. У підсумку ми відправили позов до ЄСПЛ. Просимо, щоб ЄСПЛ визнав, що в Україні у кримських підприємств відсутнє право на справедливий судовий розгляд, що вони дискримінуються за територіальним принципом, і найголовніше - визнати, що мало місце порушення права власності кримських підприємств. І, природно, ми будемо вимагати виплати справедливої ​​компенсації в результаті порушення цих статей", - заявив він.

Матеріальний збиток кримського рибокомбінату, пред'явлений українській владі, становить 53 мільйони російських рублів (близько 22,3 мільйона гривень).

До 2014 року кримський рибокомбінат був приватним акціонерним товариством, належав фізичним особам (їх прізвища в українському реєстрі не вказані) і Фонду майна Криму.

Після того як Крим опинився під контролем Росії, на базі рибокомбінату з'явилося російське акціонерне товариство, яке оголосило себе правонаступником ПрАТ "Сільгосппідприємство "Кримський виробничий рибокомбінат".

У комбінату змінився керівник, а його діяльність тепер обслуговує російська фінансова компанія "Ваш вибір", філія якої, всупереч санкціям, працює на півострові з 2014 року.

Російський клон рибокомбінату перепрофілював діяльність підприємства з рибництва на рослинництво і займається вирощуванням сільгоспкультур.

Проте в українському реєстрі підприємств та організацій ПрАТ "Кримський виробничий рибокомбінат" продовжує діяти до цього часу.

Підприємство значиться як суб'єкт вільної економічної зони "Крим", створеної Верховною Радою України в 2014 році.

Закон про ВЕЗ "Крим" дозволив кримським підприємствам продовжувати роботу на анексованій території без сплати податків до українського бюджету. І те, що реєстрацію багатьох з них в українському реєстрі досі не припинено, стає приводом для нових російських "власників" судитися з Києвом в міжнародних судах.

Молохов визнає, що використовує в інтересах кримського рибокомбінату, в тому числі, і його український пакет документів. Але ніякої маніпуляції в цьому не вбачає.

"Так, кримський рибокомбінат не виключений з українського реєстру, і саме це дозволило нам подавати спочатку в українські суди. Туди ми подавали комплект і українських, і російських документів. У ЄСПЛ ми теж доклали два пакети документів. Ми вказуємо, що підприємство перереєструвалося і існує в українській і російській юрисдикціях. Це логічно з точки зору здорового глузду. І ніякої маніпуляції тут немає", - заявив російський адвокат.

Минулого року у представництві Криму при президенті РФ було створено робочу групу юристів, які мали намір домагатися скасування санкцій ЄС та Заходу щодо Криму. Тоді Молохов був головою робочої групи з міжнародно-правових питань у представництві Криму при президенті РФ.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
22:42
ЗСУ на Покровському напрямку відбили 33 штурми ворога, ще 7 боїв тривають - Генштаб
22:19
Європейський істеблішмент непублічно занепокоєний обмовками Байдена на саміті НАТО – Politico
21:59
Мріє станцювати вальс і піти в гори: ветеран, який втратив три кінцівки, розповів про реабілітацію
21:44
Західні спецслужби розкрили плани РФ з диверсій та вбивств причетних до підтримки України – AP
21:32
Президент Чехії вважає, що Зеленський задоволений результатом саміту НАТО
21:31
По всій Україні лунала тривога через зліт російського МіГа
21:28
ЄВРО-2024Головний тренер збірної Англії: Тактично ми маємо бути ідеальними у матчі проти Іспанії
21:19
фото, оновленоРосіяни влучили біля зупинки та адмінбудівлі у Мирнограді: за 12 липня на Донеччині 5 загиблих
21:09
Відсутність водіїв, зростання продажу в гривні: Основні тенденції фармринку цьогоріч
20:54
ЗМІ: Донори заморозили $90 млн на кампанію Байдена, поки він не знімається з виборів
Усі новини...
Реклама: