До виборів в ОРДЛО можемо йти десятки років – МЗС

П'ятниця, 11 жовтня 2019, 13:32

Заступник міністра закордонних справ Василь Боднар заявляє, що вибори в ОРДЛО відбудуться лише тоді, коли будуть створені необхідні для них умови, а на це можуть піти і десятки років.

Джерело: Укрінформ.

Пряма мова Бондаря: "Вибори під російськими військами відбутися не можуть. Зрозуміло? Повернення української влади і міжнародного контролю дозволить провести вибори. Тільки українська Центральна виборча комісія, тільки українські партії, тільки українські ЗМІ. Не російські, не оті вигадані ними".

Деталі: За його словами, це означає, що до моменту виборів "ми можемо йти і десятки років, і це треба розуміти".

Що було раніше: Зеленський заявляє, що такого бажання завершити війну, як у нас, у попередньої влади не було.  

Читайте також:

Українізація Штайнмаєра: як зробити ідею Кремля безпечною для України

Чотири умови для безпеки на Донбасі: як прибрати загрози від "формули Штайнмаєра"

Передісторія:

  • 1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна погодила так звану "формулу Штайнмаєра" щодо виборів на окупованому Донбасі і пояснив, що вони пройдуть лише після виведення всіх військ і за Конституцією та законами України.
  • Глава МЗС України Вадим Пристайко розкрив текст домовленості, яка замінила "формулу Штайнмаєра".  
  • Російські ЗМІ опублікували листи на адресу ОБСЄ від представника України в ТКГ Леоніда Кучми, Росії Бориса Гризлова, а також від представників ОРДО й ОРЛО – Наталі Ніконорової та Владислава Дейнего, про те, що вони погоджуються із імплементацією "формули".
  • 3 жовтня Зеленський наголосив, що вибори на поки непідконтрольній Києву території Донбасу можуть пройти лише за українським законодавством.
  • Проти реалізації "формули Штайнмаєра" виступили Львівська, Івано-Франківська та Хмельницька обласні ради, Сумська та Кропивницька міські ради. 
  • 6 жовтня у десятках українських міст та закордоном відбулися акції "Ні капітуляції"проти "формули Штайнмаєра" та відведення українських військ від лінії розмежування на Донбасі. 

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.