Екс-заступнику голови МінТОТ Гримчаку продовжили арешт

Вівторок, 8 жовтня 2019, 15:44

Суд продовжив для колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрія Гримчака запобіжний захід до 14 листопада.

Джерело: співрозмовниця "Української правди" у прес-службі Генеральної прокуратури

Деталі: Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання прокуратури й продовжив для Гримчака на місяць тримання під вартою із можливістю внесення застави.

У Генпрокуратурі запевнили, що досудове розслідування у листопаді не припинять – навіть якщо у ГПУ вже не буде цієї функції, досудове розслідування передадуть за підслідністю в інший орган.

Знати більше: $1 млн за забудови та суди. Розплутуємо історію затримання Гримчака

Передісторія:

  • 14 серпня 2019 року детективи НАБУ спільно з ГПУ та СБУ затримали тодішнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака та його помічника Ігоря Овдієнка під час одержання частини хабара у розмірі 480 тисяч доларів.
  • За даними НАБУ, загалом вони вимагали від представника юрособи 1,1 млн доларів за вплив на прийняття рішень особами, уповноваженими на виконання функцій держави.
  • Увечері 14 серпня у будинку Гримчака пройшов обшук. Його дружина Юлія Гримчак повідомила, що другий затриманий – її брат.
  • Згодом стало відомо, що затримання Гримчака проходило в рамках розслідування справи про напад на Тетяну Чорновол у грудні 2013 року.
  • За даними НАБУ, Гримчак та Овдієнко вимагали хабарі від кількох фірм за різні "послуги".
  • Гримчак називав брехнею інформацію про хабар для Верховного Суду.
  • 16 серпня Деснянський райсуд Чернігова взяв Юрія Гримчака під варту на 2 місяці з заставою в 6 млн грн. (суд помилився з його ім'ям, але 17 серпня виправив помилку). 
  • 17 серпня чернігівський суд узяв під варту й Овдієнка з можливістю застави у 4 млн грн.

Олена Рощенко, УП

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування