Зеленський розповів про "ігри" Гончарука і його "піонер-табір" у Кабміні

Четвер, 11 червня 2020, 12:05

Президент Володимир Зеленський запропонував Олексію Гончаруку покинути посаду прем’єр-міністра, бо той не просувався з реформами і загравав із користувачами Facebook – а той пішов консультуватися з кимось, кого голова держави не захотів називати.

Джерело: інтерв’ю Зеленського "Українській правді", записане під час дводенного візиту у Хмельницьку область

Пряма мова: "Спочатку вони (урядовці – УП) почали ховатися від медіа. Тому що вони всі молоді і всі боялися. По-друге, вони одразу почали загравати перед аудиторією в Facebook. Це неправильно. Тому що в країні живуть різні люди, і не тільки користувачі Facebook…

Я зустрівся з Льошею і сказав: "Слухай, нам потрібно працювати. Ми забороняємо міністрам упродовж робочого дня користуватися Facebook і іншими соціальними мережами. Треба роботу робити. Що за ігри? Що відбувається, що це за піонер-табір?". 

Деякі міністри це зрозуміли, а деякі не зрозуміли, в чому справа, – і реформи робили так, щоби у Facebook сказали їм "Клас". А що відбувається на вулицях – нікого не цікавить".

Деталі: Зеленський розповів, що говорив про це з Гончаруком, пропонував зробити якісь реформи, а п потім уже говорити про тарифи. Але потім з’явився аудіозапис –  і це була неприємна ситуація для Зеленського, бо він думав, що президент і прем’єр – команда, "а не він мені каже одне, а там щось відбувається інше".

Однак Зеленський пообіцяв довести справу про прослуховування до кінця, "тому що як це може (бути) – писати прем’єр-міністра?".

Президент сказав, що він досі не розуміє, хто прослуховував Гончарука: "Там є версії, хто його прослуховував. Цим, як я знаю, зараз займається СБУ".

Пряма мова: "Довіра суспільства була підірвана до прем’єра, і у депутатів був мільйон до нього питань. Тому я йому чесно сказав: "Льоша, я вважаю, що ти не можеш бути прем’єр-міністром. І не через запис, а через те, що відбувається. Я вважаю, що ти не став командою з людьми, з депутатами, з усіма міністрами".

І тому я йому сказав, що вважаю, в уряді багато нормальних міністрів, які можуть працювати. І мені здається, він сам був налаштований на те, що "Давай вони залишаться, і давай я теж залишуся в команді". Він сам мені сказав. І я йому відповів: "із задоволенням". Я сказав: "Обирай, що хочеш". 

Я йому сказав, що я хочу побудувати Kyiv city, як у кожній великій країні є city, наприклад, London city – і туди перенести урядовий квартал, є декілька місць таких. Він каже: "Ок, я готовий, давай я буду робити Kyiv city". Я йому сказав: "Супер, давай робити". 

Потім він пішов, згодом повернувся, і каже: "Все ж таки я не розумію, чому мене звільняють". Я йому відповів: "Мені здається, що я тобі пояснив". 

Він з кимось точно консультувався, тому що повернувся з протилежною думкою. Але це таке... Ми розуміємо навіть, з ким, він консультувався. Це не важливо".

Деталі: На запитання, з ким консультувався Гончарук, Зеленський відповів: "Не хочу про це, можна? Не дуже приємні моменти мого життя".

Нагадаємо: