Новини 28 грудня: січневий локдаун не скасують, голова КС не з’явився для вручення підозри

Понеділок, 28 грудня 2020, 21:35

Степанов пояснив, чому січневий локдаун не скасують, Голова КС не з'явився для вручення підозри, — актуальні новини 28 грудня.

Про січневий локдаун

Міністерство охорони здоров’я не планує скасовувати чи переносити посилений локдаун січня, тому що, окрім прогнозованого збільшення захворюваності на коронавірус після новорічних свят, очікується також сезонний спалах грипу.

Про Тупицького і ОГП

Офіс генерального прокурора направив поштою повідомлення про підозру голові Конституційного суду України Олександру Тупицькому через його неявку в понеділок на процесуальні дії. Також ОГП направив клопотання президенту про відсторонення Тупицького з посади судді строком на два місяці.

В КС стверджують, що Тупицький не прийшов у понеділок в Офіс генпрокурора для проведення процесуальних дій з поважної причини. 

Крім того, Конституційний суд заявляє, що законодавство не дозволяє президенту відсторонювати від посади суддю КС.

Про Толоку Української правди

УП дарує футболку з оновленим Дон Кіхотом кожному підписнику Толоки УП, який підтримає видання від 1000 грн на рік. Акція діє до 7 січня. 

Долучайтеся до Толоки УП і отримуйте ексклюзивні промокоди від бізнес-партнерів Української правди.

Про інші важливі новини

Вищий антикорупційний суд не зміг провести засідання щодо обрання запобіжного заходу заступнику голови офісу президента Олегу Татарову, оскільки на засідання не з’явилися прокурори.

Лідерами партійних рейтингів в Україні залишаються політичні партії "Опозиційна платформа - За життя", "Слуга народу" і "Європейська солідарність".

В Офісі президента розраховують на зустріч в рамках "нормандського формату" на рівні радників у січні.

Президент Володимир Зеленський святкуватиме Новий рік у західній резиденції у селі Гута Івано-Франківської області.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Всебілоруські народні збори відбудуться 11 і 12 лютого.

23 мешканців будинку для літніх людей в Бельгії померли, заразившись коронавірусом, після візиту Санта-Клауса.