Обрання запобіжних заходів для трьох підозрюваних у хуліганстві під ОП перенесли

Четвер, 25 березня 2021, 13:31
Обрання запобіжних заходів для трьох підозрюваних у хуліганстві під ОП перенесли

Обрання запобіжних заходів членам ГО "Гонор" Сергію Філімонову та Олексію Білковському за участь у суботній акції під Офісом президента перенесли на 30 березня, а голові ініціативи "Захистимо Протасів яр" Роману Ратушному – на 26 березня.

Джерело: юридична компанія "Міллер", яка захищає інтереси Філімонова й Білковського,  і Ратушний у Facebook

Деталі: Раніше засідання щодо Сергія Філімонова та Олексія Білковського були призначені на 24 березня, а щодо Романа Ратушного – на 25 березня. 

Оскільки 24 березня засідання у справах Філімонова й Білковського не почалися вчасно, адвокати компанії "Міллер" подали клопотання про перенесення засідань.

Печерський райсуд Києва має розглянути запобіжний захід для Ратушного 26 березня о 12:00, для Філімонова 30 березня о 15:00, а для Білковського того ж дня о 15:30.

Раніше поліція вручила підозри цим трьом чоловікам. Їм інкримінують хуліганство (ч.4 ст. 296 ККУ), а Білковського також підозрюють в умисному знищенні або пошкодженні майна (ч. 2 ст. 194 ККУ).

Прокурори наполягають на цілодобовому домашньому арешті для активістів.

Адвокат Масі Найєм заявляє, що Філімонова та Білковського підозрюють у збройному хуліганстві безпідставно.

Ратушний заперечував, що на відео МВС про акцію під Офісом президента він, і вимагав від заступника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка вибачень за поширення персональної інформації. 

Передісторія:

  • Увечері 20 березня на вулиці Банковій провели акцію на підтримку засудженого Сергія Стерненка, якому того дня виповнилося 26 років. Мітингувальники розбили вікна Офісу президента, розписали стіни фарбою, закидали будівлю димовими шашками, підпалили двері.
  • У МВС заявили, що правоохоронці свідомо не втручалися в події на Банковій. Поліція спершу почала кримінальне провадження за статтею "хуліганство із застосуванням зброї", а потім і за статтею "умисне знищення або пошкодження майна".
  • МВС оприлюднило відео на доказ того, що акція на підтримку Сергія Стерненка 20 березня не була мирною, і в ньому назвало осіб, яких підозрює в організації чи активній участі у мітингу.  
  • Підозри оголошені щонайменше 4 особам: лідеру руху "Гонор" Сергію Філімонову і його соратнику Олексію Білковському, ветерану Владиславу Гранецькому-Стафійчуку, відомому як Влад Сорд (Змій), голові ініціативи "Захистимо Протасів яр" Роману Ратушному.
  • Влада Сорда Печерський райсуд відправив під цілодобовий домашній арешт 23 березня.
  • Пошкодження будівлі в Офісі президента оцінили у 2 млн гривень. 22 березня фасад почали чистити від фарби.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування