Журналісти вимагають публічного звіту щодо вбивства Шеремета

f 1582 перегляди 4b1
Четвер, 19 липня 2018, 12:38

Журналісти вимагають від влади та правоохоронців публічно прозвітувати про результати розслідування вбивства одного з керівників "Української правди" Павла Шеремета.

Про це йдеться у заяві Національної спілки журналістів України.

Працівники ЗМІ нагадали, що 20 липня спливає 2 роки з дня убивства Шеремета, але ця справа, яку високопосадовці публічно називали "справою честі", досі нерозкрита.  

"Відсутність прогресу в цій резонансній справі – це тривожний сигнал для всієї журналістської спільноти, для суспільства в цілому: безкарність за злочини проти медійників породжує нові злочини", - йдеться у заяві. 

21e
15df

Журналісти нагадали, що минулого року президент Порошенко вимагав провести публічний звіт про результати розслідування, але він так і не відбувся.

"Спілка продовжує вимагати його (публічного звіту - ред.) проведення. Журналісти і суспільство мають право знати, що слідство зробило, щоб знайти і покарати вбивць нашого колеги", - йдеться у заяві.

Зазначається, що наразі журналістське розслідування вбивства Павла Шеремета (фільм "Убивство Павла") відкрило набагато більше інформації, ніж офіційне розслідування МВС.

"А рекомендації авторитетного американського Комітету захисту журналістів, викладені у спеціальному звіті "Відмова від правосуддя", лишаються проігнорованими", - наголосили у НСЖУ.

Зазначається, що прозвітувати про результати розслідування вбивства Шеремета та інших злочинів проти журналістів влада і силовики могли б на парламентських слуханнях з питань свободи слова та безпеки роботи журналістів в Україні, проведення яких НСЖУ вимагає вже упродовж року. 

"Пам'ять Георгія Гонгадзе, Ігоря Александрова, В'ячеслава Веремія, Павла Шеремета та інших журналістів, які загинули, виконуючи свої професійні обов'язки, спонукає нас до солідарності – вбивці і замовники мають бути покарані", - йдеться у заяві.

Як повідомлялося, один з керівників "Української правди" Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.

Слідство схиляється до версії про професійні мотиви убивства, але ні організато powered by lun.ua