У Рубана буде можливість визнати вину і піти на обмін – Луценко

Четвер, 2 серпня 2018, 14:31

Захист керівника Центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана зможе на суді заявити, що той визнає вину.

Про це генпрокурор Юрій Луценко заявив під час брифінгу у четвер.

Стосовно обміну Рубана на двох українських військовополонених, Луценко сказав, що "така нагода у нього буде одразу після засудження".

"Засуджені терористи можуть стати теоретично предметом обміну. В якому відношенні, на кого, в якій пропорції – вирішувати точно не Рубану і точно не його адвокату", - сказав він.

Луценко також додав, що Надія Савченко не зверталася із прохання про угоду зі слідством.

За його словами, прокуратура отримала лист адвоката Рубана з проханням про угоду після того, як матеріали справи передали для ознайомлення.

"Ми розглядаємо цей лист як такий, що має на меті затягнути процедури. Зараз стадія ознайомлення з матеріалами… Як тільки ця стадія буде завершена, пан Рубан і його захисник можуть прямо в суді заявити про визнання своєї вини", - сказав він.

Луценко також розповів, що угода зі слідством передбачає, що підозрюваний пропонує надати інформацію, яка допоможе слідству.

"Пан Рубан не пропонує жодних ідей, які б вивели нас на невідомі дії або осіб… Якщо пан Рубан готовий говорити про інших невідомих нам учасників терористичного акту, про інші невідомі нам дії, а головне про керівництво, невідоме нам… тоді звичайно така угода може бути реалізована", - розповів генпрокурор.

Раніше повідомлялось, що правоохоронці завершили розслідування у справі нардепа Надії Савченко та Володимира Рубана.

Савченко та Рубану інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами.

Рубана затримали 8 березня на КПВВ на Донбасі з арсеналом зброї. Він віз зброю з окупованої території на підконтрольну частину України.

Надію Савченко затримали 22 березня у Верховній Ради після того, як парламент зняв із неї недоторканність.  

Сама народний депутат відкидає звинувачення і стверджує, що вела розмови про організацію терактів, аби ввести в оману владу – і осміяти її.

Надія Савченко пройшла тестування на поліграфі ("детекторі брехні").

Їй загрожує покарання аж до довічного ув’язнення.

Читайте також: Ігри в тероризм. Що інкримінують Савченко

"Рада – сатанинський вертеп. Депутати – родина виродків". Найяскравіші цитати Савченко

Олександр Шумілін, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування