Справа Стерненка: за 8 місяців нікому так і не повідомили про підозру

Середа, 13 лютого 2019, 13:21

У кримінальному провадженні щодо нападу на екс-лідера одеського "Правого сектора" Сергія Стерненка, під час якого Стерненко убив свого нападника, за понад 8 місяців розслідування жодному з учасників події так і не повідомили про підозру.

Про це йдеться у відповіді СБУ на запит "Української правди".

"У даному кримінальному провадженні повідомлення про підозру не оголошувалось. Досудове розслідування триває", - йдеться в повідомленні.   

На інші питання запиту у СБУ не відповіли, зазначивши, що "розголошення інших запитуваних відомостей, за рішенням слідчих, наразі не виявляється за можливе". 

 

У зв’язку з тим, що з моменту відкриття кримінального провадження минуло 8,5 місяців, "Українська правда" просила повідомити, на якому етапі перебуває розслідування, чи дослідили слідчі записи з камер відеонагляду і встановили перебіг подій; чи був зафіксований напад на Стерненка; чи відомо, хто спровокував бійку, яка призвела до смерті людини; чи встановлено, кому належав ніж, яким Стерненко завдав смертельного ушкодження нападнику; чи готується повідомлення про підозру учасникам інциденту і за якими статтями, а також чи готується повідомлення про підозру Стерненку і за якою статтею.

З цими ж питаннями "Українська правда" вкотре звернулася і до Національної поліції, оскільки до 25 жовтня 2018 року досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактом нападу і фактом убивства, здійснювала поліція, однак відповіді наразі не отримала.

Читайте також: Активіст Сергій Стерненко, який блокує концерти: Бабкін хоч нагород із рук убивць не брав, з Лорак ситуація складніша

Нагадаємо:  

 • Увечері 24 травня 2018 року двоє невідомих скоїли замах на екс-керівника одеського "Правого сектора" Сергія Стерненка.
 • Стерненко під час зіткнення отримав ножове поранення у руку. Один з нападників утік, але згодом був затриманий. Інший – отримав від Стерненка смертельний удар ножем у живіт.
 • Поліція розслідує убивство нападника на Стерненка як умисне.
 • Сам Стерненко спочатку заявляв, що ніж належав йому, а потім – що відібрав його у нападників.
 • Другого нападника поліція відпустила, він проходить у справі як свідок.
 • Стерненко просив передати матеріали досудового розслідування щодо нападу на нього з Одеської області в будь-який інший регіон України.
 • Однак в поліції заявили, що зобов'язані розслідувати злочин, який стався на території регіону, а вирішувати підслідність справи має Генпрокуратура.
 • Згодом справу передали до Києва.
 • Напад 24 травня був уже третім нападом на Стерненка. 1 травня 2018 року невідомий вистрілив у нього ззаду з травматичної зброї. 7 лютого 2018 року на Стерненка напали біля його будинку.
 • Стерненка підозрюють також у вчинені нападу на начальника одеської поліції Дмитра Головіна під час протестів проти забудови у Міському саду Одеси в листопаді 2017 року.
 • Національна поліція неодноразово відмовлялася коментувати розслідування різанини зі Стерненком.

Ірина Балачук, УП
powered by lun.ua