Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Підлеглі Горбатюка з управління спецрозслідувань ГПУ оскаржують звільнення в суді

Вівторок, 12 листопада 2019, 11:39

Троє звільнених працівників управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України просять суд поновити їх на посадах.

Джерело: пресслужба Окружного адміністративного суду міста Києва

Деталі: Зокрема, до суду звернулись заступник начальника управління спецрозслідувань ГПУ Юрій Безщасний, начальник третього слідчого відділу Андрій Демяненко та його заступник Роман Крупка. Відповідачем у позовах визначено Генеральну прокуратуру України.

Позивачі також просять суд стягнути з ГПУ заробіток за час вимушеного прогулу, витрати на правову допомогу та судовий збір.

Наразі вирішується питання про відкриття провадження в адміністративних справах.

Що було раніше: Із оскарженням свого звільнення до Окружного адміністративного суду Києва звернувся також колишній керівник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

Передісторія:

  • 23 жовтня генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про звільнення керівника управління спеціальних розслідувань Сергія Горбатюка.
  • Горбатюк пов'язує своє звільнення з небажанням Генпрокуратури розслідувати справу про "злочинну організацію Віктора Януковича", оскільки зараз при владі є особи, які працювали в той час у Кабінеті міністрів. Йдеться про Андрія Богдана.
  • 21 жовтня було створено Департамент процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013 - 2014 роках, з функцією координації досудового розслідування у цих провадженнях.
  • Рябошапка ліквідував прокурорське управління організації та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини спеціальної категорії.
  • Розслідування у провадженнях стосовно вказаних злочинів проводили 43 слідчих та прокурорів управління спеціальних розслідувань ГПУ. В той же час, згідно із законодавством України, органи прокуратури з 20 листопада втрачають право на досудове розслідування, і всі провадження після аудиту мають бути передані відповідним органам досудового розслідування.
  • Так, до НАБУ буде скеровано економічні епізоди кримінальних проваджень щодо оточення колишнього президента Віктора Януковича. Провадження, які стосуються розстрілів на Майдані та інших насильницьких злочинів, будуть передані до ДБР.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...