Смертей від COVID більшає через нові штами – Степанов

Вівторок, 6 квітня 2021, 13:38

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов констатує, що в Україні кількість летальних випадків від коронавірусної хвороби COVID-19 зростає через британський і південноафриканський штами коронавірусу.

Джерело: Степанов на ранковому брифінгу 6 квітня 

Пряма мова: "Той штам вірусу, який знаходиться зараз в Україні – це і британський штам, і нами верифікований південноафриканський штам – вони більш агресивні. Зменшений інкубаційний період, змінена клінічна картина (в порівнянні з початковим вірусом – ред.). 

Ми бачимо ураження не тільки органів дихальної системи, а іншого: печінка, нирки, серцево-судинна, центральна нервова система. Це все дуже ускладнює процес лікування. 

Ви бачите по статистиці, що в нас збільшується кількість летальних випадків. Незважаючи на весь досвід наших лікарів, їхню самовіддану працю й боротьбу за життя кожного українця, Вони не боги. Тому дуже важливо, щоб ви не хворіли, шановні українці". 

Деталі: Степанов закликав громадян дотримуватися рекомендацій епідеміологів та карантинних обмежень: уникати скупчення людей, користуватися масками й антисептиками. 

Міністр також закликав органи місцевого самоврядування та поліцію контролювати дотримання протиепідемічних заходів. 

Голова МОЗ наголосив, що лікарі за рік епідемії виснажилися. 

Нагадаємо: Раніше Степанов не раз говорив, що в Україні показники летальності від COVID нижчі, ніж у більшості країн Європи. 

Два тижні тому найвищий рівень смертності серед хворих на COVID-19 спостерігався у Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській та Львівській областях: там він був вищий за 2%, тоді як у середньому по Україні – 1,9%. powered by lun.ua