Диктатура і нью-СРСР – фракція Порошенка про зміни Зеленського до Конституції

Понеділок, 16 грудня 2019, 12:14

Співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко заявляє, що президент Володимир Зеленський пропонованими змінами до Конституції скасовує демократичну реформу децентралізації, вводить смотрящих і диктатуру.

Джерело: виступ Геращенко на погоджувальній раді 16 грудня та пост депутата у Facebook

Пряма мова: "На сайті ВР о 10:45 з’явився текст його змін по Конституції, яким скасовується демократична, європейська реформа децентралізації.

Швидкий аналіз показує, що президент під виглядом префектів вводить своїх смотрящих, він зможе припиняти повноваження мерів чи рад, ліквідовувати громади, за поданням префектів будуть призначатися якісь державні уповноважені. Замість народовладдя – диктатура.

Пострадянські люди у владі вирішили знищити європейську модель держави і будувати нью-СРСР з Генсекретарем на чолі".

Деталі: Геращенко наголосила, що "Євросолідарність" буде цьому протистояти".

За словами депутата, команда п’ятого президента Петра Порошенка усі зміни до Конституції обговорювала на конституційній раді, куди входили експерти і представники всіх фракцій.

А нині в залу вносять зміни до Конституції, яких "ніхто не бачив і невідомо хто їх писав і узгоджував".

Що було раніше: 16 грудня на сайті Верховної Ради з’явився текст президентського законопроєкту про внесення змін до Конституції.

Зеленський пропонує змінити окремі положення Конституції України щодо адміністративно-територіального устрою. Наприклад, ліквідувати поняття "район", ввести "округ" та інституцію префектів замість місцевих державних адміністрацій.

Так пропонується запровадити наступний перелік адміністративно-територіальних одиниць: громада, округ, область, Автономна Республіка Крим.

Утворення і ліквідація громад, округів, областей, встановлення і зміна їхніх меж, віднесення поселень до категорії сіл, селищ, міст, найменування і перейменування поселень, громад, округів, областей відноситься до повноважень Верховної Ради за поданням Кабінету міністрів.

Закріплюється, що зміна меж, найменування і перейменування громад та поселень здійснюється з урахуванням думки їх мешканців у порядку, визначеному законом.

Представниками держави в округах і областях, у місті Києві є префекти.

Префект, який є державним службовцем, призначається на посаду та звільняється з посади президентом України за поданням Кабінету міністрів.

Строк перебування префекта на посаді в одному окрузі, області, місті Києві не може перевищувати трьох років.

Визначено, що префект під час здійснення своїх повноважень підзвітний та підконтрольний президентові та уряду.

Термін повноважень депутатів голів громад, депутатів усіх рад громад, окружних, обласних рад визначається 4 роками (наразі місцева влада обирається на 5 років).

Для довідки: У 2015 році президент Петро Порошенко ініціював законопроєкт 2217а про внесення змін до Конституції, який також передбачав введення префектів. Цей проєкт навіть отримав "благословення" у Конституційному суді і був підтриманий у першому читанні. Але згодом був відкликаний командою Зеленського.

Читайте також: Не керувати, а наглядати: як префекти замінять рай- і облдержадміністрації

Загалом проєкти законів Порошенка досить подібні.

Так, у документі від Порошенка вказувалося, що "префект під час здійснення своїх повноважень відповідальний перед президентом, підзвітний та підконтрольний Кабінетові міністрів".

У проєкті Зеленського йдеться, що "префект під час здійснення своїх повноважень підзвітний та підконтрольний президентові України та Кабінетові міністрів".

У проєкті Порошенка було вказано, що "систему адміністративно-територіального устрою України складають адміністративно-територіальні одиниці: громади, райони, регіони".

У проєкті Зеленського пропонують такі адміністративно-територіальні одиниці: "громади, округи, області, Автономна Республіка Крим".

Про детальний порівняльний аналіз двох документів читайте незабаром на "УП".

Читайте також: 5 нормандських зустрічей до Зеленського. Як Україна домовлялась про мир

"Вибори, Конституція та "представники Донбасу": на що погодиться Зеленський на саміті в Парижі"

 Не довіряти Путіну і не лишатись віч-на-віч. Поради Порошенка Зеленському на саміт у Парижі

Передісторія:

  • 5 грудня помічник президента України Андрій Єрмак у Лондоні заявив про готовність України в разі успішних переговорів "нормандського формату" змінити Конституцію в напрямку децентралізації і продовжити дію закону про особливості місцевого самоврядування на нині непідконтрольній території Донбасу.
  • 9 грудня після зустрічі "нормандської четвірки" президент Володимир Зеленський дав зрозуміти, що Україна ніколи не поступиться своїми територіями.
  • 13 грудня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади.

Українська правда
powered by lun.ua