Справа Савченко-Рубана: суд задовольнив вимогу адвокатів про відвід суддів

Четвер, 14 лютого 2019, 22:00

Суддівська колегія Чернігівського районного суду Чернігівської області задовольнила заяву адвокатів про відвід суддів у справі народного депутата Надії Савченко та екс-керівника "Офіцерського корпусу" Володимира Рубана.

Про це повідомляє "Укрінформ".

"Заяву захисників... щодо відведення колегії суддів у складі Дмитра Криворученка, Світлани Майбороди та Лариси Хоменко задовольнити та звернутися до апеляційного суду Чернігівської області...", - оголосив рішення головуючий суддя Криворученко.

Один із адвокатів Савченко Дмитро Лойфман пояснив, що тепер Чернігівський райсуд повинен передати матеріали справи до Чернігівського апеляційного суду для визначення підсудності.

"Якщо ж такого суду на території Чернігівської області немає, апеляційний суд повинен буде відправити матеріали до Верховного суду, щоб той заново визначив територіальну підсудність цієї справи", - розповів захисник.

Рішення про відвід суддівської колегії ухвалили з другої спроби. Спочатку з цією вимогою виступив адвокат Савченко Анатолій Жажиєв, але суд відхилив його клопотання. Тоді захисники попросили для ознайомлення документи щодо автоматичного розподілу кримінальної справи, яких вони не бачили, і, ознайомившись із ними, заявили про порушення процедури і необхідність відводу суду.

За словами адвокатів, порушення полягає у тому, що під час розподілу справи в Чернігівському райсуді не було недотримано принцип імовірності. Зокрема, система вибирала трьох суддів із трьох наявних, які мають допуск до роботи з документами, що містять державну таємницю. А коли виявилось, що в день розподілу третій суддя перебуває у відрядженні, до складу колегії вже в ручному режимі було включено суддю без такого допуску - Світлану Меженнікову.

Ще на початку судового засідання суддя Меженнікова взяла самовідвід. Пізніше на її місце було призначено Ларису Хоменко, яка має допуск до державної таємниці.

Законність проведеного розподілу справи поставили під сумнів усі адвокати, що представляли інтереси Савченко та Рубана.

Читайте також Історія Рубана: проросійські підручники та зброя в меблях

Ігри в тероризм. Що інкримінують Савченко

Нагадаємо:

  • Володимира Рубана затримали 8 березня 2018 року у КПВВ на Донбасі з арсеналом зброї. Він віз зброю з окупованої території на підконтрольну частину України.
  • Надію Савченко затримали 22 березня у Верховній Ради після того, як парламент зняв із неї недоторканність
  • Савченко й Рубану інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами.
  • Савченко відкидає звинувачення і стверджує, що вела розмови про організацію терактів, аби ввести в оману владу – і осміяти її.
  • Вона перебуває в СІЗО Києва і пройшла тестування на поліграфі ("детекторі брехні"). Їй загрожує покарання аж до довічного ув’язнення.
  • У липні 2018 року Апеляційний суд Києва відмовив захисту Савченко й Рубана, який просив передати справу від Шевченківського райсуду до Печерського райсуду столиці.
  • 30 липня захисту розкрили матеріали справи для ознайомлення.
  • У лютому 2019 року Верховний суд відправив справу "Савченко-Рубана" до Чернігова.