Москалькова звозила комісара Ради Європи в СІЗО до українських полонених

Середа, 3 квітня 2019, 17:04

Уповноважений з прав людини в Російській Федерації Тетяна Москалькова спільно з Комісаром Ради Європи з прав людини Дунею Міятович їздили до українських військовополонених моряків в СІЗО "Лефортово".

Про це 3 квітня йдеться на сайті Москалькової.

У прес-службі РФ відзначають, що Міятович питала у моряків про умови утримання, стан здоров'я та наданні медичної допомоги.

"Моряки повідомили, що забезпечені продуктами харчування в повному обсязі, претензій до умов утримання немає, кожен день вони мають можливість виходити на прогулянки, в камерах є все необхідне: телевізор, холодильник, гаряча вода, електричні чайники, санвузли, індивідуальні спальні місця", - стверджують в РФ.

Також у відомстві російського омбудсмена пишуть, що українські моряки отримують продукти харчування від родичів, мають особисті рахунки, за рахунок яких можуть купувати додаткові продукти харчування та засоби гігієни.

 

У російському відомстві стверджують, що у військовополонених є можливість зустрічатися з адвокатами і українськими консулами, а також вести переписку з родичами.

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року російські військові у Чорному морі біля Криму таранилиобстріляли і захопили українські катери "Бердянськ" і "Нікополь" і буксир "Яни Капу", які прямували з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку. 24 військовослужбовців звинуватили за ч. 3 ст. 322 КК Росії (незаконне перетинання кордону).
  • 21 березня 2019 року Слідче управління ФСБ Росії призначило комісійну комплексну амбулаторну психолого-психіатричну судову експертизу щодо всіх 24 українських моряків, яких Україна вважає військовополоненими.
  • 29 березня ФСБ вирішила перевірити дієздатність артилерійських установок українських малих броньованих артилерійських катерів "Нікополь" і "Бердянськ".

Українська правда


powered by lun.ua