Справа УПЦ КП: церковники з хрестом штурмували суд, поліція застосувала газ

Понеділок, 11 листопада 2019, 13:50
ФОТО RELIGIONPRAVDA.COM.UA

У Шостому апеляційному адмінсуді Києва сталися сутички між представниками ліквідованої УПЦ КП і працівниками суду, поліція застосувала газ.

Джерело: пресслужба поліції Києва, джерела УП у правоохоронних органах, пресслужба суду у коментарі УП, сайт УПЦ КП  

Дослівно поліція: "Під час судового засідання у приміщенні суду на вулиці Московській відбувалася сутичка між представниками релігійної організації та працівниками суду. 

 

За попередньою інформацією, група осіб розбила скляні двері в будівлі суду та намагалися потрапити на засідання, у результаті чого сталася сутичка з представниками суду. Для припинення конфлікту працівники поліції застосували сльозогінний газ".

Деталі: У поліції додали, що 5 активних учасників інциденту доставили до райуправління, у них наразі відбирають пояснення для встановлення всіх обставин інциденту.   

За даними джерел УП, до суду проривалися представники ліквідованої УПЦ КП, оскільки там розглядали позов УПЦ КП до Мінкультури про заборону ліквідаційній комісії вчиняти дії щодо майна цієї церкви.

Співрозмовник розповів, що група осіб зі священником і великим хрестом хотіли всі разом потрапити на засідання, вони розбили двері і спровокували сутичку з працівниками суду.

Поліція зареєструвала подію в журналі єдиного обліку заяв та повідомлень. Після перевірки діям учасників інциденту нададуть правову оцінку.

Напередодні на сайті УПЦ КП анонсували акцію протесту проти дій предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія і проти зняття з державної реєстрації Київської Патріархії УПЦ КП Міністерством культури за часів президента Петра Порошенка.

Акція мала розпочатися о 9:00 на Європейській площі. Після цього церковники анонсували ходу до Шостого апеляційного адміністративного суду на вулиці Московській, 8. 

11 листопада Шостий апеляційний адмінсуд розглядав апеляційну скаргу Мінкультури на ухвалу Окружного адмінсуду Києва від 4 вересня, якою суд визнав протиправним наказ Мінкультури про скасування статутів УПЦ КП і заборонив органам державної та місцевої влади чіпати церкву та її майно.

У суді УП повідомили, що апеляцію задовольнили.

Передісторія:

 • 15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися у єдину Православну церкву України, її очолив митрополит Епіфаній. Представники РПЦ (УПЦ МП) переважно відмовилися визнати її, але окремі парафії все ж перейшли до ПЦУ.
 • Навесні Філарет почав стверджувати, що при переговорах про створення Єдиної церкви йому обіцяли негласне керівництво, але домовленості порушили.
 • Філарет також заявив, що Київський патріархат досі не ліквідований.
 • Священний синод ПЦУ позбавив Філарета прав єпархіального архієрея.
 • 25 червня почесний патріарх створив власний синод КП – з єпископів, яким ПЦУ заборонила священнослужіння.
 • На 20 червня Філарет скликав "помісний собор", який "постановив відновити існування ліквідованої церкви і скасував визнання Православної церкви України".
 • На з’їзді 20 червня підтвердили, що главою УПЦ КП залишається Філарет. Крім того "синод" Філарета заявив про свої права на всі кошти і храми, які були у підпорядкуванні УПЦ КП.
 • 12 липня стало відомо, що ліквідована УПЦ КП звернулася до скандального Окружного адміністративного суду Києва, щоб заборонити Київраді та Київській адміністрації вчиняти будь-які дії щодо передачі чи користування іншим особам, крім УПЦ КП, деяких об’єктів нерухомого майна.
 • 27 липня синод ПЦУ створив комісію щодо ліквідації і передачі всього майна УПЦ КП.
 • 30 липня Філарет звернувся до Мін'юсту з проханням продовжити реєстрацію УПЦ КП, у відповідь, Мінкульт нагадав, що УПЦ КП було ліквідовано 15 грудня 2018 року під час Об'єднавчого собору. 
 • 31 липня Філарет заявив, що Томос православної церкви України не такий, як у інших православних церков. Він також турбувався, щоб у ліквідованої УПЦ КП не забрали майно.

Ірина Балачук, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування