Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Росія глушить передавання GPS-сигналів і атакує супутники на орбіті

Середа, 11 травня 2022, 21:19
Росія глушить передавання GPS-сигналів і атакує супутники на орбіті
фото ілюстративне: getty images

Росія атакує супутники на орбіті Землі, які передають й уможливлюють GPS-сигнали, в тому числі у звичайних смартфонах.

Джерело: начальники космічних сил західних країн у коментарі виданню the Times 

Деталі: Начальник космічного командування Збройних сил США генерал Джеймі Дікінсон повідомив, що Росія нарощує агресивні дії на космічній орбіті, підриваючи роботу супутників.

Реклама:

Росія зосереджує свої зусилля щодо перебоїв роботи супутників та приглушенні роботи GPS сигналу, який використовується літаками, кораблями, автівками й звичайними людьми.

Але, очевидно, найбільшу користь GPS-технології приносять військовим, особливо в управлінні безпілотниками, визначенні координатів для артилерійського вогню та роботі радарів щодо стеження за ворожою технікою.

Американські військовики мають докази, що Росія масово використовує техніку для перебоїв супутникових сигналів, таким чином наражаючи їх на серйозні збої.

ВІДЕО ДНЯ

Суттєві збої в GPS сигналах американська розвідка помітила тоді, коли росіяни застосовували свою техніку радіоелектронної протидії довкола Чернігова. 

Американські військові експерти та керівництво армією помітило розміщення росіянами техніки для приглушення GPS сигналів ще задовго до вторгнення в лютому. 

Влада Фінляндії підтвердила, що подібні агресивні дії росіяни проводять і поблизу її кордонів. У березні фінські літаки, які пролітали неподалік Калінінґрадської області та східного кордону Фінляндії помітили втручання у свої пристрої GPS-відстеження. 

Це втручання відбулося відразу після того, як президент Фінляндії Саулі Нійністе зустрівся з президентом США Джо Байдена щодо приєднання країни в НАТО найближчим часом.

На думку генерала Дікінсона, Росія з Китаєм становлять найбільшу загрозу для безпеки США та союзників у галузі космосу через їхні активні випробування засобів проти супутників. Зокрема, Росія й Китай запускають на орбіту супутники подвійного призначення, які можуть бути використані як для цивільних цілей, так і для військової розвідки. 

Сер Майк Віґстоун, який командує штабом Королівських військово-повітряних сил Британії, заявив, що російські супутники постійно наближаються до супутників інших країн на орбіті. За його словами, вони або шпигують за супутниками, або планують здійснити щось значно більш агресивне.

Крім того, російські хакери намагаються здійснювати приховані, невеликі атаки на цивільну інфраструктуру західних країн, так щоби їхню причетність до Росії важко було відстежити.

Напередодні вторгнення російських військ в Україну 24 лютого, кібератака проти української інтернет-структури була настільки масштабною, що зачепила навіть потужності американської комунікаційної компанії Viasat, спричинивши перебої для мільйонів користувачів.

Голови відділів космічної безпеки західних країн застерігають, що агресивні наміри Росії в космосі стають дедалі більш очевидними, і потребують відсічі.

Передісторія:

  • На початку широкомасштабного вторгнення в Україну, Росія погрожувала падінням Міжнародної космічної станції на землю через західні санкції, бо, мовляв, "Роскосмос" почне саботувати її роботу. 2 квітня "Роскосмос" вийшов з проєктів на МКС.
  • На початку березня міністр оборони Олексій Резніков звертався до українців повідомляти про рух російської техніки радіоелектронної боротьби та радіолокаційної розвідки, а при змозі – власноруч знищувати її можливими засобами.
  • Наприкінці квітня Microsoft повідомляли, що шість груп російських хакерів здійснили близько 240 кібератак проти різних цілей України.
  • Очільниця розвідувальних агенцій США Евріл Гейнс вважає, що Кремль налаштований на ведення затяжної війни, аби дочекатися, коли Захід втомиться підтримувати Україну.
  • Через санкції Росія поступово втрачає можливості для поповнення запасів своїх високоточних боєзарядів.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
02:13
Пентагон "буквально перевертає небо і землю", щоб швидко доставити зброю в Україну
01:10
Центр дослідження енергетики: Україна використовує 12 ГВт електрогенерації, 8 з них просить у сусідів
00:15
Харків під ракетним обстрілом: пролунали вибухи
00:10
У прокат вийшов байопік про письменників Розстріляного відродження "Будинок "Слово": огляд
23:40
Генштаб: На Харківщині тривають бої за населені пункти, які перебували в сірій зоні
23:28
Новини економіки 10 травня: найбільший в Україні центр протезування, 7 млрд на відбудову енергосистеми
23:16
фото"Можу три дні оговтуватися від зйомки". Як це – бути фотографкою пологів
23:04
Угорщина: Багаторічний план НАТО щодо України "може призвести до світової війни"
22:52
оновленоУ тимчасово окупованих Ровеньках на Луганщині повідомили про вибухи на нафтобазі
22:38
БоксБогачук: Якщо Ломаченко програє, то, напевне, завершить кар’єру
Усі новини...
Реклама: