Головні новини дня – за 60 секунд

Понеділок, 5 листопада 2018, 20:05

Правозахисники і активісти вимагають відставки Авакова і Луценка через вбивство Гандзюк, Мартиненко викидає виклики на допит, доходи Порошенка виросли у 8 разів – новини, які обговорювали 5 листопада.

Про вбивство Гандзюк

Національна поліція передала до Служби безпеки провадження щодо ймовірних виконавців вбивства активістки та радниці мера Херсона Катерини Гандзюк.

При цьому, передача до суду справи проти виконавців нападу на активістку Катерину Гандзюк у її нинішньому вигляді унеможливить притягнення до відповідальності замовників убивства, заявила адвокат Гандзюк Євгенія Закревська.

А 73 громадські організації підписали заяву, у якій йдеться про те, що генпрокурор Юрій Луценко і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повинні піти у відставку через неспроможність реформувати правоохоронну систему.

Про Миколу Мартиненка

Детектив Національного антикорупційного бюро намагався вручити Миколі Мартиненку виклик на допит у якості свідка, але той відмовився її брати.

Мартиненко має дати свідчення у справі, яку Вища прокуратура у Празі розслідує з 18 червня: щодо Мірослава Фіали, Іржі Деміша, Мілана Когоута, Мілослава Провода, Петера Луптачіка, Манфреда Макса Ервака щодо розтрати та ухиляння від сплати податку, скоєних за співучастю.

Захист Мартиненка заявляє про незаконність спроб вручити йому виклик на допит.

Пізніше детектив НАБУ все ж вручив Мартиненку виклик на допит у якості свідка.

Про санкції проти Ірану

США у понеділок ввели в дію черговий пакет санкцій проти Ірану, який зачіпає ключові сфери економіки республіки. Новий пакет санкцій зачіпає експорт нафти, міжнародні перевезення та банківський сектор.

Тепер у санкційному списку США щодо Ірану понад 700 фізичних осіб, компаній, морських і повітряних суден, включно з найбільшими банками та компаніями з експорту нафти.

У неділю тисячі іранців вийшли на протести, скандуючи "Смерть Америці!".

Детальніше про причини та наслідки санкцій можна почитати за посиланням.

Про інші важливі новини

Президент Петро Порошенко за неповний 2018 рік задекларував майже 124 мільйони гривень прибутку – доходи президента зросли майже у 8 разів.

Апеляційний суд Києва не задовольнив скаргу Центру протидії корупції на закриття так званої "справи рюкзаків" про розтрату держкоштів.

Україна за військовою міццю посідає 29 позицію у світовому рейтингу і 10-ту позицію серед найпотужніших армій Європи. Росія має другу у світі за потужністю армію, а в європейському рейтингу вона лідирує.

Призовна кампанія у столиці перебуває на межі зриву, станом на початок листопада призвано менше 40%. 

В судовому реєстрі з'явилася справа, в якій українець вперше відстояв своє право на обмін землею, посилаючись на рішення Європейського суду з прав людини.

Українська правда
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування