Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Бункери "Азовсталі" здатні витримати пряме влучання ядерної бомби – гендиректор заводу

Вівторок, 3 травня 2022, 18:25
Бункери Азовсталі здатні витримати пряме влучання ядерної бомби – гендиректор заводу
Завод "азовсталь" після авіаційного бомбардування російських окупантів 22 квітня. фото: anadolu agency via getty images

Керівництво заводу "Азовсталі" запевнило, що 5 бомбосховищ на території заводу "Азовсталь" у Маріуполі здатні витримати пряме попадання ядерного боєзаряду.

Джерело: інтерв’ю генерального директора ПрАТ "Металургійний комбінат "Азовсталь" Енвера Цкітішвілі для міжнародної новинної агенції ВВС

Пряма мова Цкітішвілі: "У 2014 році, коли Маріуполь потрапив під прямий обстріл важкої артилерії, і особливо постраждав східний район – ми почали міркувати над тим, що робитимемо, якщо ескалація піде далі до міста.

Реклама:

Ми почали відновлювати бомбосховища, що залишилися з часів Радянського Союзу. І звернули увагу, що їх було 36 штук, і одночасно могли бути 12 006 людей у ​​цих бомбосховищах.

І ми замислилися: ми розуміємо, що на сьогоднішній день на комбінаті працювало 10 847 людей. І зрозуміли, що ми можемо з міста покликати людей, які прийдуть і будуть рятуватися.

Ми відкрили архіви, що у 1977 році, коли реконструювали конверторний цех, частину доменного цеху, коксохімічне виробництво – ми побачили, що на комбінаті було відкрито та реконструйовано бомбосховища. Було 5 дуже потужних бомбосховищ, які витримували згідно з нормами радянського законодавства – на той період часу, архітектурного – порядку влучання одного прямого ядерного удару. Вони могли витримати та врятувати людей.

ВІДЕО ДНЯ

І ми тоді почали проводити тренування. Ми всі ці роки (з 2014 по лютий 2022 року – ред.) щодня тренувалися, як люди будуть спускатися в бомбосховища, виходитимуть звідти, хто куди йде і як це виглядатиме. Після 2014 року ми не вірили в розповіді про те, що буцімто все буде добре, і це все якось минеться. Ми розуміли, що ескалація можлива і до неї треба готуватись".

Деталі: Гендиректор додав, що найменша товщина між поверхнею землі і стелею підземних тунелів становить 8 метрів. Але за його словами, це комунікаційні тунелі, які є переходами між різними бункерами, але самі бомбосховища знаходяться глибше.

Цкітішвілі сказав, що співробітники заводу напередодні початку вторгнення Росії в Україну, створили дуже великі запаси питної води та продовольства в бункерах, що уможливлює тривале проживання в них. Він переконаний, що це суттєво допомогло захисникам Маріуполя та цивільним втриматися під прямими бомбардуваннями російських окупантів.

Крім того, він сказав, що станом на зараз у підземних бомбосховищах заводу досі перебувають близько 300 цивільних осіб, з-поміж них 30-40 діти. Крім того, велика частина людей мають важкі поранення і їм потрібна кваліфікована медична допомога.

Цкітішвілі розповів, що ФСБ РФ намагалось допитувати співробітників меткомбінату, яких силоміць депортували на територію, підконтрольну росіянам. Російські окупанти хотіли дізнатись у працівників заводу, де пролягають комунікації бункерів та як влаштовані входи й виходи в бомбосховища. Проте, за словами Цкітішвілі, співробітники вдавали, що мали низькі посади, які не передбачали наявність пропуску на режимні об’єкти.

Читайте також: Вадим Бойченко: Що може бути гірше пекла? А воно є, і ця фортеця називається "Азовсталь" 

Передісторія:

  • У ніч проти 3 травня російська авіація скидала потужні бомби на комбінат, а вдень окупанти розпочали штурм "Азовсталі". Унаслідок бомбардування загинуло двоє цивільних жінок.
  • 2 травня військовослужбовці Національної гвардії України, які боронять Маріуполь, закликали міжнародну спільноту й українське військово-політичне керівництво об’єднати зусилля з безпечної евакуації цивільних, поранених і тіл загиблих, а також сподіваються, що врятують гарнізон.
  • Попри нищівні бомбардування ворога, українські захисники зуміли вбити 5 російських окупантів при обороні. Удень 2 травня повітряні удари окупантів спричинили надзвичайно потужну пожежу на заводі.
  • 1 травня, за сприяння ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста, українська влада зуміла евакуювати частину цивільного населення, яке ховалось від російських окупантів у бункерах заводу "Азовсталь" у Маріуполі. Удень 3 травня колона з евакуйованими прибула до Запоріжжя.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
02:13
Пентагон "буквально перевертає небо і землю", щоб швидко доставити зброю в Україну
01:10
Центр дослідження енергетики: Україна використовує 12 ГВт електрогенерації, 8 з них просить у сусідів
00:15
Харків під ракетним обстрілом: пролунали вибухи
00:10
У прокат вийшов байопік про письменників Розстріляного відродження "Будинок "Слово": огляд
23:40
Генштаб: На Харківщині тривають бої за населені пункти, які перебували в сірій зоні
23:28
Новини економіки 10 травня: найбільший в Україні центр протезування, 7 млрд на відбудову енергосистеми
23:16
фото"Можу три дні оговтуватися від зйомки". Як це – бути фотографкою пологів
23:04
Угорщина: Багаторічний план НАТО щодо України "може призвести до світової війни"
22:52
оновленоУ тимчасово окупованих Ровеньках на Луганщині повідомили про вибухи на нафтобазі
22:38
БоксБогачук: Якщо Ломаченко програє, то, напевне, завершить кар’єру
Усі новини...
Реклама: