Суд розгляне питання про продовження арешту Савченко в останній день його дії

Четвер, 12 липня 2018, 23:26

Шевченківський районний суд Києва продовжить розглядати питання про продовження терміну арешту народного депутата України Надії Савченко в останній день дії запобіжного заходу - 13 липня.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

На засіданні в четвер, 12 липня, суд відмовив Савченко і її адвокатам у відводі судді Володимира Бугіля.

Захист клопотав про це, бо вважає незаконним рішення суду від 10 липня про відвід судді Олени Мєлєшак, яку визначили для розгляду питання продовження арешту Савченко системою автоматизованого розподілу справ.

Водночас, термін запобіжного заходу нардепа спливає 13 липня.

Як пояснив агентству адвокат Олександр Шадрін, згідно з протоколом затримання Савченко затримали 22 березня о 13:58 після того, як Верховна Рада дала згоду на притягнення її до кримінальної відповідальності, затримання і арешту.

Відповідно, в аналогічний час 13 липня має закінчитися термін її арешту.

10 липня клопотання прокуратури про продовження арешту нардепа Надії Савченко направили на повторне визначення слідчого судді.

Під час засідання її захист також оголошував відводи судді та прокурору, які не були задоволені.

Надію Савченко затримали 22 березня у Верховній Ради після того, як парламент зняв із неї недоторканність.  

Їй інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами.

Сама народний депутат відкидає звинувачення і стверджує, що вела розмови про організацію терактів, аби ввести в оману владу – і осміяти її.

23 березня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід Савченко у вигляді тримання під вартою до 20 травня без можливості внести заставу.

Захисники Савченко подали апеляцію на це рішення. Але апеляційний суд залишив Савченко під вартою.

Слідство призначило 13 експертиз зброї, боєприпасів, вибухових речовин, відео- та аудіоматеріалів, виступів і публічних закликів, зокрема й комісійну судово-психологічну експертизу щодо Савченко.

Надія Савченко пройшла тестування на поліграфі.

11 травня від Савченко пішли її обидва адвокати – Олег Соловей та Дмитро Бугай.

На суді 14 травня Савченко заявила, що відмовилась від 4 адвокатів: Солов’я, Бугая, Грищенюка та Шадріна і попросила державного адвоката. Їй надали адвоката Юлію Ткач.

Їй загрожує покарання аж до довічного ув’язнення.

Читайте також: Ігри в тероризм. Що інкримінують Савченко

"Рада – сатанинський вертеп. Депутати – родина виродків". Найяскравіші цитати Савченко